۱۵ هزار تخت بیمارستانی در مناطق محروم و مرزی راه اندازی می‌شود

همدان- ایرنا- معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به پروژه های متعدد در حال ساخت در استانهای مرزی و محروم کشور گفت: ۱۵ هزار تخت در این مراکز درمانی راه اندازی می‌شود.

قاسم جان بابایی روز پنجشنبه در حاشیه آئین بهره برداری از بیمارستان تخصصی شهرستان تویسرکان جمع خبرنگاران همدان اظهار داشت: این پروژه ها در مناطقی مانند سروان، ایرانشهر، استان خوزستان، کردستان، ایلام و آذربایجان غربی در حال ساخت است که تعدادی از آنها مانند بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی سراوان به مراحل نهایی رسیده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این، منطقه جنوب تهران از کمبود زیرساخت بهداشت و درمان رنج می برد که سه هزار تخت در شهرقدس، شهریار، ملارد و شهر ری راه اندازی می شود.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد:  اکثر این طرحها به مراحل نهایی رسیده و تا پایان عمر دولت به بهره برداری می رسند.

به گفته او در سالهای اخیر به ویژه با اجرای طرح تحول سلامت زیرساخت شبکه بهداشت و درمان بیشتر استانها تکمیل و بهبود یافته است.

راه اندازی ۳۰۰ آزمایشگاه تشخیص کرونا در کشور

جان بابایی در ادامه به توسعه امکانات تشخیصی در کشور اشاره کرد و افزود: امسال بیشترین دستگاه های تشخیص کرونا را در مراکز درمانی تهیه و نصب کردیم به طوری که بیشترین دستگاه سی تی اسکن را به بیمارستانها اعطا کردیم و این روند ادامه دارد.

وی تصریح کرد: در بهمن سال گذشته تنها یک آزمایشگاه رسمی تشخیص کرونا با تکیه بر کیت وارداتی در کشور وجود داشت که اکنون به ۳۰۰ آزمایشگاه و خودکفایی تولید کیت رسیده است.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: علاوه بر تولید کیت تشخیص در داخل کشور پا را فراتر نهاده و در زمینه بررسی و ارزیابی ساختار ژن کرونا نیز توانمند شده ایم.

جان بابایی خاطرنشان کرد: در دوران بحران کرونا علاوه بر مشارکت دیگر نهادها با شبکه بهداشت و درمان خیران نیز همکاری ارزنده ای داشتند به طوری که یک هزار میلیارد تومان برای خرید تجهیزات و لوازم مورد نیاز کمک کردند.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز برای افتتاح بیمارستان ۱۵۴ تختخوابی تویسرکان به این شهر سفر کرد.

بیمارستان ۱۵۴ تختخوابی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تویسرکان، امروز پنجشنبه طی آیینی همزمان با چندین طرح و پروژه ملی بهداشتی و درمانی سراسر کشور با فرمان رییس جمهوری در یک ارتباط زنده تصویری(ویدئو کنفرانس) به بهره برداری رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha