رییس نوسازی مدارس: ۵۰۰ هزار نفر در طرح آجر به آجر شرکت کردند

قشم- ایرنا- رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: تا کنون بیش از ۵۰۰ هزار نفر با اهدای ۱۰ هزار ریال در طرح آجر به آجر برای بازسازی مدارس کشور شرکت کردند.

مهراله رخشان مهر روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از مدرسه ۱۸ کلاسه قشم افزود: دولت نیز در سال جاری تمام تعهدات خود را اجرا کرد و ۲۵ هزار میلیارد ریال به نوسازی مدارس تخصیص داد.

وی ادامه داد: همچنین ۳۰ هزار خیر در سال جاری برای ساخت و بهسازی مدارس مشارکت و  ۱۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای انجام طرح‌ها کمک کردند.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان کرد: در سال جاری ۲۳ هزار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار برای نوسازی مدارس هزینه شد.

وی افزود: این در حالی است که از سال ۱۳۹۶ تا سال گذشته، در مجموع ۳۸ هزار میلیارد ریال اعتبار برای نوسازی مدارس صرف شده است.

میانگین فضای آموزشی کشور ۵.۲ است

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به میانگین ۵.۲ متر مربعی سرانه فضای آموزشی در کشور تصریح کرد:  هم اکنون استان هرمزگان با سرانه ۵.۵۵ متر مربع بالاتر از میانگین کشوری و در رده هجدهم استان‌های کشور قرار دارد.

وی افزود: حدود ۹ استان کشور زیر خط میانگین هستند که استان‌های البرز، سیستان و بلوچستان، تهران و آذربایجان غربی در انتهای فهرست استانها در این زمینه قرار دارند.

رخشان مهر ادامه داد: تلاش می‌شود با نوسازی مدارس استان‌های کردستان و گیلان، این ۲ استان نیز تا پایان سال به بالای میانگین سرانه کشور ارتقا یابند.

۱۹.۵ درصد از فضای آموزشی کشور تخریبی است

وی اظهار کرد: هم اکنون ۱۹.۵ درصد از فضاهای آموزشی کشور نیاز به تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی دارد که این عدد در استان هرمزگان ۱۵ درصد است و جایگاه مناسبی دارد.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: امسال ۶۴۰ کلاس درس در استان هرمزگان به کادر آموزشی تحویل شده که رشد چشمگیری نسبت به سال گذشته داشته است.

کمک ۱۰۵۰ میلیارد ریالی خیران در حوزه مدرسه سازی

وی ادامه داد: امسال خیران یکهزار و ۵۰ میلیارد ریال در امر مدرسه سازی مشارکت کردند و دولت نیز برای تکمیل  طرح‌ها  تا پایان سال ۹۹ حدود ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده است.

رخشان مهر تاکید کرد: حدود ۵۰ درصد مدارس کشور توسط خیران و یا با مشارکت خیران ساخته شده است که در استان هرمزگان سهم خیران ۳۰ درصدی است.

وی خاطرنشان کرد: امسال در لایحه بودجه  استان‌های کرمان، خوزستان،هرمزگان و آذربایجان غربی ردیف ویژه  یکهزار میلیارد ریالی در نظر گرفته شده است.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشورافزود: از نمایندگان مجلس درخواست داریم این ردیف را از بخش متفرقه به پیوست۲ بودجه منتقل کنند و مبلغ آن را به ۵ هزار میلیارد افزایش دهند تا اتفاقات قابل توجهی در این استان‌ها رخ دهد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =