جانفشانی نیروهای کمیته انقلاب اسلامی در دفاع از نظام ‌ستودنی بود

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: جانفشانی نیروهای کمیته انقلاب اسلامی ‌در دفاع از حریم نظام نوپای جمهوری اسلامی در اوایل انقلاب بسیار ویژه و ستودنی بود که این خدمات سال‌ها به یادگار خواهد ماند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت سالروز تشکیل کمیته‌های انقلاب اسلامی ‌در ارومیه افزود: نیروهای این نهاد انقلابی بدون هیچ چشم‌داشتی در آن دوران مهم و سرنوشت‌ساز اسلحه به دست گرفتند و برای مقابله با دشمنان اعلام آمادگی کردند.

وی اضافه کرد: این نیروهای مخلص، در دورانی که انقلاب اسلامی ‌با خطرات زیادی روبرو بود، از حریم انقلاب جانانه دفاع کردند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی بیان کرد: رشادت‌های مجاهد نستوه آذربایجان، مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ غلامرضا حسنی نیز در شکل‌گیری و مبارزات کمیته انقلاب اسلامی‌ در استان بسیار ستودنی است.

سردار مسعود خرم‌نیا فرمانده انتظامی‌آذربایجان‌غربی نیز در این آیین گفت: با فرمان تاریخی امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۷ کمیته‌های انقلاب اسلامی‌ برای ایجاد ساماندهی و امنیت در جامعه شکل گرفت و خدمات ارزنده‌ای در آن دوران انجام داد.

به گزارش ایرنا، کمیته‌ انقلاب اسلامی جزو اولین سازمان‌هایی بودند که پس از انقلاب در ۲۳ بهمن ۱۳۵۷ پس از پیام امام خمینی (ره) تأسیس شد، این سازمان پس از تصویب قانون تشکیل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۷۰، با شهربانی و ژاندارمری ادغام و سازمان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تأسیس شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها