۷۰درصد تختهای بیمارستانی نیروهای مسلح برای درمان کروناییها اختصاص یافت

زنجان - ایرنا - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در زمان اوج شیوع ویروس کرونا در کشور بیش از ۷۰ درصد تخت‌های بیمارستان‌های نیروهای مسلح برای بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یافت و کادر درمان این نیرو نیز شبانه روزی و به اندازه وسع خود در این زمینه کمک حال بودند.

سرتیپ امیر حاتمی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح و راه اندازی بخشهای مختلف بیمارستان ارتش زنجان با اشاره به اینکه امسال با  ۲ مساله شرایط تحریم اقتصادی و فشار حداکثری آن و شیوع ویروس کرونا در کشور مواجه بودیم، اظهار داشت: اگر در کشور توان و قدرت نداشته و هوشیار نباشیم، یک حرکت دشمن می تواند درمناطق  مختلف کشور احساس ناامنی را در دل مردم ایجاد کند، اما امروز با قدرت و تلاشی که همه افراد و مسوولان برای تامین امنیت دارند، در این فضای پرتلاطم منطقه، ایران امنیت بسیار خوبی دارد.

وی با بیان اینکه ۲ نعمت سلامتی و امنیت مجهول هستند، تصریح کرد: این ۲ موضوع را در شرایط کنونی به خوبی درک کردیم بطوریکه نعمت سلامت از امنیت نیز مجهول‌تر است، زیرا یک سامانه قدرتمند در کشور، کار بهداشت و درمان را بخوبی انجام می‌دادند و ما نمی‌دانستیم در چه نعمت بزرگی مانند اکسیژنی که تنفس می‌کنیم، زندگی می‌کنیم.

این مسوول با بیان اینکه با ورود و شیوع ویروس کرونا در کشور فهمیدیم که نبود سلامت و بهداشت می‌تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند، یادآورشد: با تمام وجود نسبت به همه کسانی که در عرصه سلامت خالصانه و صادقانه  زحمت کشیدند، ادای احترام و صمیمانه از آنان تشکر می‌کنیم، زیرا آنان کار بزرگی را برای ملت ایران انجام دادند.

سرتیپ امیر حاتمی افزود: از ابتدای شیوع  ویروس کرونا در کشورمان نیروهای مسلح نیز با امر فرماندهی کل قوا، سامانه بهداشت و درمان با همه توان خود پای کار آمدند، در این میان عده ای می گفتند چرا ما باید سامانه جداگانه داشته باشیم و این موضوع یکی ۲ بار در دولت بحث شد، این در حالی است که نیروهای مسلح یک مجموعه هستند و هر زمانی که پیش می آید باید با هم حرکت کنند.

وی اظهار داشت: از اولین اقدامات اجرای ماموریت، نیروهای مسلح در مقابل گلوله، ناامنی و خطر هستند و هر لحظه جان رزمندگان تهدید می شود در این شرایط باید احساس کنند عده ای  هستند که در زمانی که مشکلی برای جانشان پیش آمد، بلافاصله آنها را درمان می‌کنند، این پشت گرمی بسیار مهم بوده و امروز این دلگرمی برای همه نیروهای مسلح و عموم مردم در کنار سامانه بهداشت و درمان کشور ارائه شده است.

وی با اشاره به نگاه خوب به نیروی زمینی  ارتش جمهوری اسلامی گفت: در این شرایط یک تدبیر مهم زدودگی کهنگی از بیمارستان ها بود که از آن به عنوان فرصتی برای نوسازی در مجموعه درمانی نیروهای مسلح استفاده شد که یک نگاه توام با تفکر و با برنامه بوده و در این میان حضور سه بار فرمانده نیروی زمینی ارتش در استان زنجان نشان‌دهنده عزم وی برای اجرای برنامه‌ها است.

حاتمی با بیان اینکه بیمه ها و بیمارستانهای خصوصی به دلیل مشکلات متعدد همکاری خوبی در خصوص ویروس کرونا داشته اند و کمک‌حال بیماران و کادر درمان شدند خاطرنشان کرد: مردم استان زنجان با تلاش منسجم، با قاطعیت در راستای مبارزه با  ویروس کرونا بسیار خوب عمل کرده و رتبه اول را در کشور  کسب کردند.

گفتنی است، برای نوسازی و افتتاح بخش های مختلف بیمارستان ارتش زنجان پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها