صیانت از ارزش‌های نظام و انقلاب، ماموریت مهم نیروی انتظامی است

تهران- ایرنا- نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در پیامی به مناسبت گرامی‎داشت روز تشکیل کمیته انقلاب اسلامی تاکید کرد: حفظ امنیت و صیانت از ارزش‌های نظام و انقلاب مهمترین ماموریت نیروی انتظامی است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، در این پیام آمده است: در ۲۳ بهمن ۱۳۵۷ به فرمان تاریخی امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) کمیته انقلاب اسلامی که یک خاستگاه مردمی گسترده بود، به سرپرستی آیت الله مهدوی کنی(رحمة الله علیه) تشکیل شد. کمیته انقلاب اسلامی یکی از برکات و دستاوردهای انقلاب و نهادی امنیتی بود که برای مبارزه با ضدانقلاب و مفاسد اجتماعی و برقراری نظم، امنیت و قانون در جمهوری اسلامی شکل گرفت. پاسداران کمیته‌های انقلاب اسلامی از اولین افرادی بودند که به محض پیروزی انقلاب اسلامی وظیفه حفاظت و حراست از آن را به عهده گرفتند. تاریخ انقلاب حاکی از فداکاری و ایثار پاسداران کمیته‌های انقلاب و بیانگر نقش‌ها و کارکردهای کم نظیر آنان در ابعاد سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، امنیتی و انتظامی است.

در این پیام تاکید شده است: تشکیل کمیته و پیشگیری از بسیاری اتفاقات، یکی از معجزات انقلاب بود و اگر این نهاد انقلابی شکل نمی گرفت، مملکت به آشوب کشیده می‌شد. مهمترین اقدامات این نهاد انقلابی و مردمی کشف و دستگیری گروهک التقاطی فرقان، شناسایی و کشف کودتای نوژه در تیرماه ۱۳۵۹، مقابله با توطئه گروه های لیبرال، تشکیل کمیته کلانتری های تهران، ایجاد گشت خیابانی در سطح شهرها، اجرای طرح های حفاظت از انتخابات، حفاظت از شخصیت های انقلابی و شرکت در جبهه های نبرد حق علیه باطل بود.

همچنین آمده است:‌ نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با گرامیداشت روز تأسیس کمیته انقلاب اسلامی و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدایی که جان خود را برای آبیاری درخت انقلاب فدا کردند، خود را ادامه دهنده راه آنان دانسته و حفظ امنیت و صیانت از ارزش های نظام و انقلاب را مهمترین ماموریت خود می داند، چنانکه در راه استقرار نظم و امنیت جامعه، مقابله و مبارزه قاطع و مستمر با هرگونه آشوب و خرابکاری، حراست از اماکن و شخصیت‌ها، مراقبت و کنترل مرزهای جمهوری اسلامی و مبارزه با اوباش، اشرار و... صدها شهید در این راه، تقدیم کرده است.
نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اتکاء به پروردگار متعال و با استعانت از هدایت های داهیانه فرمانده معظم کل قوا(مدظله العالی) و روحیه جهادی به گام های پیشرفت خود سرعت بخشیده و تحقق پلیس در تراز انقلاب را بزودی جامه عمل خواهد پوشاند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار جامعه