۲۳ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۳
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84226174
۰ نفر

برچسب‌ها

پل معلق ازناو خلخال سال آینده بهره‌برداری می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ استاندار اردبیل گفت: مراحل ساخت پل معلق در منطقه گردشگری ازناو خلخال برابر با برنامه زمان‌بندی پیش می‌رود و بهره‌برداری از این پروژه بزرگ اواسط سال آینده آغاز خواهد شد.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در بازدید از ساخت پل معلق در منطقه نمونه گردشگری و تفرجگاه ازناو خلخال افزود:  بخش مهمی از نصب پایه‌های نگهدارنده پل در هر ۲ قله ازناو و محل اتصال به کوه از سوی سرمایه‌گذار و مجری این طرح انجام و برای تحکیم پایه‌ها سوراخ‌هایی به عمق بیش از ۶۰ متر در دل سنگی و صخره‌ای کوه ازناو ایجاد شده است.

وی اظهارکرد: بر اساس قول داده شده به سرمایه‌گذار این طرح علاوه بر پرداخت ۲ مرحله از تسهیلات بانکی ، زیرساخت‌های موردنیاز پل معلق خلخال از جمله ایجاد راه دسترسی به ۲ سمت قله ازناو و محل اجرای پایه‌های پل و برق‌رسانی به ۲ سمت پروژه و ایجاد مسیرهای دسترسی پل انجام شده و طرح‌های ایجاد پیاده‌راه و جاده اصلی دسترسی به محل ورود گردشگران به پل معلق در روزهای آینده شروع می‌شود.

استاندار اردبیل با اشاره به نیاز به راه‌اندازی پارکینگ خودرو در منطقه احداث پل معلق قبل از بهره‌برداری از این پروژه گفت: راه‌اندازی پارکینگ از اولویت‌های این مجموعه گردشگری بوده و فرمانداری خلخال پیگیر انجام امورات مربوط به ساخت پارکینگ از جمله تامین زمین موردنیاز برای این مهم در این مجموعه است.

او افزود: عملیات احداث این پل با ۴۹۶ متر طول ۱.۵ متر عرض و ۱۰۰ متر ارتفاع از ۲ سال پیش در منطقه گردشگری ازناو خلخال آغاز و پس از طی مراحل مطالعاتی و طراحی هم‌اکنون سرمایه‌گذار طرح در تلاش برای تسریع در تکمیل این پروژه و بهره‌برداری از آن است.                          . 

بهنامجو تشریح کرد: برغم وجود مشکلات از جمله وجود باد دایمی در قله‌های کوه ازناو و شرایط سخت کاری انتقال تجهیزات به بلندای کوه و محل اجرای پایه‌ها و دکل‌های نگهدارنده پل ، کارهای اجرایی انجام و آرماتوربندی فونداسیون پایه‌های پل به خوبی پیش می‌رود.

وی به پروژه گردشگری بزرگ هتل پنج ستاره در دست ساخت در ازناو خلخال نیز اشاره کرد و گفت: کمک خواهیم کرد که مرحله دوم تسهیلات ساخت این هتل بزودی پرداخت و همزمان با ساخت این هتل، مسیرهای دسترسی این مجموعه نیز به خوبی برای ورود گردشگران به هتل آماده شود.

وی ادامه داد: شهرستان خلخال به لحاظ داشتن شرایط خاص گردشگری و نزدیکی به استان گیلان و داشتن ظرفیت نیروی انسانی دارای تخصص علمی بالا آینده روشن دارد و باید همه کمک کنیم که این اتفاق رخ دهد.

وی بیان کرد: وجود پهنه‌های معدنی و چشم‌اندازهای طبیعی در این شهرستان نعمت بزرگی برای استان بویژه برای مردم این منطقه است که برای این منظور شریان‌های اصلی و فرعی به منطقه باز شده و با افزایش ۲۰۰ درصدی اعتبارات پروژه راه‌سازی جنوب استان راه خلخال - منجیل به عنوان مهم‌ترین مسیر گردشگری استان اردبیل شتاب گرفته است.

بهنامجو تصریح کرد: با ایجاد زیرساخت‌ها و خدمات‌رسانی اداری به بخش خصوصی می‌توان کارخانه‌های خوبی در شهرستان ایجاد و سرمایه‌گذاران بومی را برای ایجاد اشتغال دعوت کرد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها