۱۰۰میلیون تومان به خانواده کودکان کار لرستان اهدا شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: ۱۰۰میلیون تومان در قالب مساعدت مالی به خانواده های کودکان کار و خیابانی این استان اهدا شد.

به گزارش ایرنا، کرم یاری روز پنجشنبه در جلسه شورای ساماندهی کودکان کار و خیابانی افزود: ۵۴۴ کودک کار در این استان شناسایی شده است که بیشترین آنها در خرم آباد و بروجرد هستند و مهمترین مشکل آنها نداشتن والد موثر، بضاعت مالی کافی، سکونت در مناطق حاشیه ای و اعتیاد والدین است.

وی ادامه داد: همچنین در تمامی استان ها مرکزی برای ساماندهی کودکان خیابانی وجود دارد که در هر ساعت از شبانه روز آمادگی پذیرش آنها را دارد.

وی تصریح کرد: بیکاری، ناآگاهی، نبود امکانات فرهنگی، گسیختگی و تنش در خانواده، طلاق و نبود والد موثر از عوامل بروز آسیب های اجتماعی و البته کودکان خیابانی و کار است و با توجه به پژوهش های به عمل آمده در کشور، عوامل اقتصادی، اثر گذاری بیشتری دارد و در واقع پدیده حضور کودکان در خیابان ناشی از فقر خانواده و نیاز به کار کودک است.

 یاری با بیان اینکه کودک کار خیابانی یک واقعیت تلخ اجتماعی است گفت: اقدامات خوبی در خصوص ساماندهی این کودکان انجام شده است ولی کافی نیست و کودکان به دلیل حضور طولانی مدت در خیابان و محروم بودن از دسترسی به غذا، بهداشت، استراحت و محیط مناسب دچار آسیب های جسمی و روحی زیادی خواهند شد.

مدیر کل بهزیستی لرستان گفت: کودکان کار استان دارای حداقل یک والد هستند و در پایان کار به خانه رجوع می کنند که در این راستا بهزیستی لرستان برای ۳۸۰ کودک تشکیل پرونده داده و آنها را در مراکز حمایتی آموزش کودک کار و خانواده  شهرستان های خرم آباد و بروجرد ساماندهی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها