۳۷ هزار دانش آموز قزوینی در اردوی مجازی راهیان نور شرکت می‌کنند

قزوین- ایرنا- مسوول بسیج دانش آموزی قزوین با بیان اینکه ۳۷ هزار نفر از دانش آموزان قزوینی در اردوی راهیان نور شرکت می‌کنند، گفت: امسال اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی استان با توجه به وضعیت کرونایی به صورت مجازی و از طریق شبکه شاد برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمد سرباز روز پنجشنبه در نشست خبری در جمع رسانه‌های جمعی استان قزوین افزود: مأموریت بسیج دانش‌آموزی به سمت کیفی سازی و عمق بخشی و اثربخشی برنامه‌ها سوق پیدا کرده است.

وی اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شرایط فعلی باید براساس نیازها و اقتضائات و امکانات امروز جامعه برنامه‌ریزی و تدوین شود و در این راستا باید از همه ظرفیت‌های موجود برای توسعه معارف دفاع مقدس بهره بگیریم.

سرباز اضافه کرد: براساس هماهنگی‌های انجام شده بین آموزش و پرورش، بسیج فرهنگیان و صدا و سیما و براساس ابلاغ سازمان بسیج مستضعفین اردوهای راهیان نور امسال به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی و از طریق شبکه شاد برگزار خواهد شد.

این مسوول با اشاره به زمان برگزاری اردو راهیان نور افزود: اردوهای معرفتی و زیارتی راهیان نور در ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه ویژه دانش آموزان مقطع متوسطه نهم، دهم و یازدهم دبیرستان در رشته‌های نظری و کار و دانش برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمامی مراحل اردوی راهیان‌نور به صورت مجازی است و سایر دروس دانش‌آموزان در این ایام برگزار نخواهد شد، تصریح کرد: دانش‌آموزان می‌توانند ۲ ساعت در نوبت صبح و ۲ ساعت در نوبت بعدازظهر طی روزهای ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه میزبان مجازی مناطق عملیاتی هشت‌سال دفاع مقدس باشند.

سرباز خاطرنشان کرد: براساس برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده در طول برگزاری این اردوها از هر استان طی زمان مشخص پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور رفته و تولید محتوا خواهند کرد و آنها را در قالب کلیپ، عکس و زیارت مجازی یادمان‌ها برای دانش‌آموزان ارسال می‌کنند؛ دانش‌آموزان نیز در بستر شبکه شاد می‌توانند این تصاویر را دریافت کنند.

مسوول بسیج دانش آموزی قزوین تاکید کرد: برنامه‌های راهیان نور در قالب یک برنامه تولیدی و در چهار زمان طی روزهای ۲۷ و ۲۸ بهمن‌ماه از طریق شبکه استانی پخش خواهد شد.

وی یاد آور شد: در پایان اردوی مجازی راهیان نور از دانش‌آموزان شرکت‌کننده آزمون گرفته‌شده و به شرکت‌کنندگان این دوره از اردوهای معرفتی راهیان نور گواهی اهدا خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها