کیفیت هوای پایتخت در شرایط سالم قرار گرفت

تهران - ایرنا - کیفیت هوای پایتخت امروز پنجشنبه با کاهش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۸۵ در شرایط سالم یا همان قابل قبول است.

به گزارش ایرنا از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص ۸۵ در شرایط قابل قبول می باشد.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۳۳، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۴ و منواکسید کربن با شاخص ۳۳ بوده است.

بر این اساس، شهرداری (منطقه ۴) با شاخص ۶۶، ایستگاههای زئوفیزیک (منطقه ۶)  و اتوبان محلاتی (منطقه ۱۴) مشترک با شاخص ۷۰  و همچنین ایستگاه شهرداری (منطقه ۲) و نیز شهرداری (منطقه ۲۲) کمترین آلودگی  را طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی جزو مناطق سالم بودند.

همچنین ایستگاه‌های پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۲۲، فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) با شاخاص ۱۲۱ و شهرداری (منطقه ۱۵ ) با شاخص ۱۱۵ در همین مدت از لحاظ ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها