دانشکده علوم پزشکی خوی جزء ۴ دانشگاه برتر کشور شد

ارومیه- ایرنا- رییس دانشکده علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی خوی گفت: این دانشکده با ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جزء چهار دانشگاه برتر کشور در امور پرستاری انتخاب شد.

فاطمه مقدم تبریزی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقدام در پی ارزشیابی های وزارت بهداشت از دانشگاههای علوم پزشکی کشور طی یک سال گذشته و در راستای اجرای اهداف و سیاست های نظام سلامت انجام گرفته است.

وی با اشاره به تشکر ویژه دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از نیروهای بهداشت و درمان خوی بیان داشت: طبق این ارزشیابی، این دانشکده در سایه زحمات و تلاش های شبانه روزی در ارایه خدمات درمانی و مراقبتی به مردم به ویژه خدمات به بیماران کرونایی، واجد انتخاب برتر کشوری شده است.

به گزارش ایرنا، دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تهران، جندی شاپور اهواز و دانشکده علوم پزشکی سبزوار سه دانشگاه پزشکی برتر انتخاب شده توسط وزارت در این حوزه است.

دانشکده علوم پزشکی خوی در پی ارتقای دانشکده پرستاری و بهداشت خوی در سال  ۱۳۹۵ توسط دولت تدبیر و امید تأسیس شد؛ در این دانشکده رشته های پرستاری، تکنسین اتاق عمل، بهداشت محیط، بهداشت عمومی و فوریت های پزشکی وجود دارد.

این مرکز علمی و آموزشی شمال استان آذربایجان غربی، دارای ۲۱ نفر هیات علمی و ۴۰۰ دانشجو است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها