۲۳ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۰
کد خبرنگار: 1405
کد خبر: 84226107
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۸۷ نفر جذب آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: امسال ۸۸۷ نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان وارد سیستم آموزش و پرورش استان شده اند.

مهین منافی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یک‌هزار و ۵۱۵ نفر نیز از طریق آزمون استخدامی ماده ۲۸ در حال طی فرایند مصاحبه هستند.

وی بیان کرد: اقدامات اولیه تعیین تکلیف سه هزار و ۴۰۰ نفر از مشمولین تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس صورت گرفته که از این تعداد یک‌هزار و ۳۹۳ نفر جهت طی دوره های مهارت آموزی به دانشگاه های مجری معرفی شده اند. 

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: ۱۳۰ میلیارد ریال نیز از محل درآمدهای عوارض شهرداری در استان جهت تعمیرات جزئی مدارس در اختیار مناطق و شهرستان های تابعه قرار گرفته است. 

وی اضافه کرد: در سال جاری به منظور تجهیز مدارس به میزان ۶۷۰ میلیارد ریال تجهیزات از قبیل میز، نیکمت، تک صندلی دانش آموزی، میز و صندلی معلم خریداری و در اختیار مناطق قرار گرفته است. 

منافی اظهار داشت: در راستای استاندارد سازی سیستم های گرمایشی به منظور افزایش ضریب امنیت استفاده از تجهیزات گرمایشی ۸۲ میلیون ریال اختصاص یافته است. 

وی ادامه داد: به منظور کیفیت بخشی و تأمین هزینه های جاری طی هفت مرحله بیش از ۱۱۸ میلیارد ریال سرانه دانش آموزی به حساب مدارس استان واریز شده است. 

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: در راستای طرح جامع حمایت از دانش آموزان بازمانده از تحصیل به منظور تأمین بخشی از هزینه های این دانش آموزان از قبیل یارانه دفترچه، ایاب و ذهاب، امور رفاهی و تغذیه ۸۳ میلیارد ریال در اختیار مناطق قرار گرفته است تا در راستای اهداف طرح و افزایش پوشش تحصیلی دانش آموزان هزینه شود. 

وی ادامه داد: در جهت تجهیز خوابگاه های دانش آموزی در قالب اسناد خزانه اسلامی به میزان ۲۰ میلیارد ریال در اختیار مناطق قرار گرفته و نسبت به خرید تجهیزات مورد نیاز خوابگاه اقدام کرده اند.

منافی ادامه داد: به منظور توسعه مراکز درمانی و رفاهی فرهنگیان در سال جاری، ۲ مرکز مجهز در شهرستان های میاندوآب و سلماس افتتاح شده و یک مرکز نیز در شهرستان نقده در حال اقدام است و بخش قلب و آزمایشگاه مراکز درمانی شهرستان های خوی و ارومیه نیز توسعه یافته است.

آذربایجان غربی دارای ۳۷ هزار فرهنگی است که در پنج هزار و مدرسه کار آموزش دانش آموزان را بر عهده دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =