۵۵ طرح کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح و کلنگ زنی شد

یاسوج- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: دهه فجر امسال ۵۵ طرح کشاورزی با اعتباری افزون بر یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در مناطق مختلف این استان بهره برداری و کلنگ زنی شد.

الیاس تاج الدینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۴۸ طرح بهره برداری و هفت طرح کلنگ زنی شد.

وی افزود: این طرح ها در حوزه‌های مختلف دامداری، شیلات و کشاورزی بهره برداری و یا کلنگ زنی شدند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمدبیان کرد: سهم طرح‌های افتتاحی ۸۰۰ میلیارد ریال و سهم طرح‌های کلنگ زنی  نیز ۵۰۰ میلیارد ریال است.
تاج الدینی عنوان کرد:با بهره برداری از این طرح ها زمینه اشتغال برای  ۸۱۰ نفر در کهگیلویه و بویراحمد فراهم شده است.

وی ابراز داشت: از مهترین طرحهای بهره برداری شده، کارخانه خوراک دام و طیور خان احمد باشت، طرح شیلات شهرستان دنا و مرغداری تخمگذار چیتاب در بخش کبگیان است.

تاج الدینی گفت:کارخانه تولید خوراک دام،طیور و آبزیان خان احمد باشت با اعتباری افزون بر ۱۶۰ میلیارد ریال در کمتر از شش ماه به بهره برداری رسید.
وی افزود: از مهمترین طرح‌های کلنگ زنی طرح آبرسانی به ۵۰۰ هکتار از مزارع دشت بن لنده و بسته بندی میوه خشک در شهرستان دنا است.

براساس آمار رسمی هم اکنون ۵۰ هزار خانوار کهگیلویه و بویراحمد در ۲۷۰ هزار هکتار زمین کشاورزی به فعالیت مشغولند که حاصل دسترنج این بهره برداران سالیانه ۹۱۰ هزار تن محصول است.

 سالیانه ۴۵۰ هزار تن محصولات زراعی، ۱۸ هزار تن ماهیان سردآبی،۲۰ میلیون گل رز شاخه بریده و ۲۸۰ هزار تن محصول باغی در کهگیلویه و بویراحمد تولید می شود.

کهگیلویه و بویراحمد با ۷۱۳ هزار نفر جمعیت و اقلیمی چهار فصل نقش مهمی در تأمین نیازهای ضروری بازار محصولات کشاورزی استان‌های جنوبی کشور دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها