رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور: حوزه فرهنگ مظلوم واقع شده‌است

یزد - ایرنا - رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: حوزه فرهنگ مظلوم واقع شده و نسبت به آن کم توجهی می‌شود و راه خروج از چنین شرایطی این است که دستگاه کارگزاری کشور با استفاده از همه ظرفیت‌ها و به صورت جدی به مسائل فرهنگی بپردازد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدجواد علی اکبری روز پنجشنبه در شورای فرهنگ عمومی استان یزد افزود: امروز باید حساسیت کارگزاران نظام به حوزه فرهنگ در بالاترین سطح وجود داشته باشد و اولویت و دغدغه اول آنان قرار گیرد زیرا وقتی کامیاب خواهیم شد که نگاه ما به اقتصاد، سیاست و امنیت، فرهنگی باشد و از منظر فرهنگ به تمامی عرصه ها توجه کنیم.

وی ادامه داد: در این میان تهدیدهای دشمنان و رقیبان ما کاملا ناظر به حوزه فرهنگ است و در این حوزه درگیری خود را با ما ساماندهی کرده و چالش های اصلی ما با استکبار جهانی در بستر فرهنگ است بنا بر این به بیداری فرهنگی در سطح کارگزاری نیازمندیم.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: نظام از نظر مبنا دارای استوارترین و از جهتی پیش رو ترین نظریه ها در عرصه فرهنگی است زیرا متصل به مبانی رحمانی است که باید از این ظرفیت بیش از پیش بهره ببریم.

حجت الاسلام علی اکبری گفت: مدیر و کارگزار باید ضرورت اعمال مدیریت فرهنگی خود را باور داشته باشد و در جایگاه کارگزاری باید همزمان، به صیانت و تعالی فرهنگی به صورت توامان توجه شود.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بیان کرد: شورای فرهنگ عمومی استان یزد باید پاسخ دهد که برای مهندسی فرهنگی استان خود چه نقشه ای دارد و  اگر ندارد باید این نقشه را تهیه کرده و بر اساس نگاه آینده شناسانه گام بردارد.

در این مراسم از شورای های فرهنگی عمومی مهریز و ابرکوه به عنوان فعال ترین شوراهای استان یزد تقدیر شد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =