چهار طرح عمرانی در مارگون بهره برداری و کلنگ زنی شد

یاسوج- ایرنا-  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: چهار طرح عمرانی، خدماتی و گردشگری در شهرستان مارگون با اعتباری افزون بر ۲۰۰ میلیارد ریال افتتاح و کلنگ زنی شد.

کیامرث حاجی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:یکی از مهمترین این طرح ها گاز رسانی به ۱۹ روستا در شهرستان مارگون است.

وی افزود: در این طرح هفت روستا در منطقه دلی رچ و ۱۲ روستا در دهستان‌ تاکسیسه و دلی گردو گاز رسانی شدند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد  بیان کرد: با اجرای این طرح گازرسانی ۵۱۲ خانوار در این ۱۹ روستا با جمعیت بیش از ۲ هزار و ۵۶۰ نفر در شهرستان مارگون از سوخت گاز طبیعی بهره مند شدند.

حاجی زاده عنوان کرد طرح ساماندهی میدان و بلوار ورودی شهرمارگون و ساخت مکان اقامتی و گردشگری در این شهر نیز کلنگ زنی شد.

وی  با بیان اینکه شهرستان تازه تاسیس مارگون با داشتن طبیعت بکر و زیبا ظرفیت‌های زیادی برای توسعه گردشگری دارد گفت: با توافق منابع طبیعی و میراث فرهنگی زمینی برای ساخت پارک اسکان و پارک محله‌ای در شهر مارگون واگذار و اعتبار مورد نیاز این دو طرح نیز تامین شده است.

بخش مارگون که تا پیش از این از توابع شهرستان بویراحمد محسوب می شد به استناد ماده ۱۳ قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری مصوب سال ۱۳۶۸ به پیشنهاد وزارت کشور و با تصویب هیات دولت در دی ماه ۱۳۹۸به شهرستان ارتقا یافت.

 شهرستان جدید مارگون با جمیعیتی حدود ۲۱ هزار نفر در فاصله ای حدود ۶۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است.

حدود ۱۷ هزار نفر از جمیعت این شهرستان جدید روستایی و بالای سه هزار و ۵۰۰ نفر نیز جمعیت شهری دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha