۲۳ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۵
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 84226061
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۲ واحد کشاورزی در قزوین به چرخه تولید بازگشتند

قزوین - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: ۲۲ واحد کشاورزی راکد و تعطیل در استان همزمان با سال جهش تولید به چرخه تولید بازگشتند.

فاطمه خمسه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر اظهار داشت: اشتغالزایی مستقیم این طرح ها که به جمع تولیدکنندگان کشاورزی استان قزوین افزوده شده اند، بیش از ۵۰ نفر بوده اما اشتغالزایی غیرمستقیم آنها چندبرابر این رقم است.

این مسوول گفت: این واحدها که به دلیل مسایل و مشکلات اقتصادی از جمله کمبود نقدینگی و بدهی در سالیان گذشته تعطیل شده بودند و با برنامه ریزی های انجام شده و با ارایه تسهیلات حمایتی بار دیگر به چرخه تولید بازگشتند، در زمینه تولید انواع محصولات کشاورزی گلخانه ای و صنایع تبدیلی فعالیت می کنند.

وی اظهار داشت: عزم دولت توسعه و رونق کشاورزی است که این مهم ضمن اشتغالزایی، امنیت غذایی جامعه را نیز تضمین می کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با بیان اینکه سرمایه گذاری دولتی و خصوصی در بخش کشاورزی افزایش یافته است،افزود: در ایام الله دهه فجر شاهد افتتاح و بهره برداری از بیش از هزار میلیارد ریال پروژه کشاورزی در استان  بودیم که نشانگر سرمایه گذاری های قابل توجه در این حوزه دارد که البته با توجه به ظرفیت های کشاورزی استان این مقدار کافی نیست و باید افزایش یابد.

وی اظهار داشت: با هدف تقویت سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و رونق گلخانه ها و کاهش مصرف آب در این بخش، بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به سرمایه‌گذاران واجد شرایط در استان برای احداث گلخانه احتصاص پیدا کرده است.

استان قزوین در بخش کشاورزی دارای ۸۰ هزار بهره بردار است.

این استان کمتر از یک درصد مساحت کشور را دربردارد اما بیش از چهار درصد محصولات کشاورزی ایران را تولید می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها