یادواره‌های شهدا نمادی از زنده بودن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است

مهاباد- ایرنا- فرمانده سپاه سردشت یادواره شهدای معظم را نمادی از زنده بودن فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان و نهادینه کردن آن در جامعه بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ غلامحسین محمدی اصل روز پنجشنبه در مراسم یادواره ۸۶۰ شهید والامقام سردشت اظهار کرد: شهدا انسان هایی بودند که خالصانه در راه آرمان های انقلاب جان خود را تقدیم این نظام کردند و از جانفشانی و شهادت هیچگاه ترسی به دل راه ندادند.

وی افزود: زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست و برگزاری یادواره‌های شهدا خود یکی از راه‌های زنده نگه داشتن این فرهنگ ناب و انسان‌ ساز است.

فرماندار سردشت نیز در این مراسم  امنیت و اقتدار کشور را مرهون خون شهدای والامقام و تلاش و رشادت های ایثارگران دانست و گفت: اگر امروز ایران اسلامی در عرصه های مختلف بالنده و مقتدر حرفی برای گفتن در جامعه جهانی دارد، همه این دستاوردها مدیون خون پاک شهدا است.

اقصی نخشی‌پور تاکید کرد: همه باید همواره نسبت به حفظ دستاوردهای انقلاب هوشیارانه عمل کرده و مراقب توطئه و مکر دشمنان باشند چون آنها به دنبال اختلاف در بین آحاد ملت ایران هستند.

شهرستان سردشت با ۱۲۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و دارای سه بخش ربط، وزینه و مرکزی با ۴ شهر و ۶ دهستان و ۲۷۰ روستا است.

این شهرستان در طول دوران انقلاب اسلامی ۸۶۷ شهید و بیش از سه هزار نفر جانباز و ایثارگر را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها