تریلی حامل ۳۱ هزار لیتر نفت سفید قاچاق در قم توقیف شد

قم - ایرنا - فرمانده انتظامی قم گفت: تریلی حامل ۳۱ هزار و ۲۰۰ لیتر نفت سفید قاچاق به ارزش ۳ میلیارد و ۷۲۱ میلیون ریال در محور " قم - کاشان " توقیف شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار سید محمود میرفیضی درگفت و گویی، اظهارداشت: در پیگیری اطلاعاتی پلیس امنیت اقتصادی استان همدان مشخص شد یک قاچاقچی با یک دستگاه تریلی قصد انتقال سوخت خارج از شبکه از تهران به فارس را دارد، بنابراین بلافاصله با اعلام موضوع به پلیس امنیت اقتصادی استان قم رصد محورهای مواصلاتی به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: درادامه با انجام اقدامات صورت گرفته خودرو مذکور در محور " قم - کاشان " شناسایی و توقیف شد.

فرمانده انتظامی قم گفت: راننده درمواجهه با کارآگاهان اذعان داشت خودرو حامل محوله هیدروکربن است بنابراین تریلی با هماهنگی مقام قضایی استان برای بررسی محموله به پلیس امنیت اقتصادی استان منتقل شد.

میرفیضی تصریح کرد: سپس با دعوت از نمایندگان شرکت ملی‌پخش فرآورده‌های نفتی و اداره استاندارد از محموله نمونه‌برداری و کارشناسان شرکت نفت پس از آزمایشات لازم نوع سوخت مکشوفه قاچاق را نفت سفید اعلام کردند.

فرمانده انتظامی قم گفت: در ادامه خودرو حامل سوخت مکشوفه قاچاق به انبار شرکت نفت استان قم منتقل و کارشناسان پس از تخلیه مقدار آن را ۳۱ هزار و ۲۰۰ لیتر نفت سفید به ارزش ۳ میلیارد و ۷۲۱ میلیون ریال اعلام که در نهایت متهم به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شد.

۳۰ فقره؛ اعتراف سارقان سیم شبکه برق در قم

فرمانده انتظامی قم همچنین از دستگیری باند سارقان سیم شبکه برق درقم خبر داد و گفت: متهمان طی تحقیقات صورت گرفته به ۳۰ فقره سرقت اعتراف کردند.

میرفیضی افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت سیم‌های برق از بخش‌های تابعه استان قم از جمله حوزه خلجستان و سلفچگان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قم قرار گرفت.

وی ادامه داد: سارقان درساعات اولیه صبح و با یک دستگاه خورو وانت در محل‌های مورد نظر حضور یافته و در کمترین زمان ممکن اقدام به سرقت سیم های برق کرده و متواری می‌شدند.

فرمانده انتظامی قم گفت: تحقیقات ادامه داشت تا اینکه مأموران گشت حوزه خلجستان، متهم اصلی را شناسایی و دستگیر کردند و پرونده نیز جهت انجام تحقیقات تکمیلی و دستگیری سایر اعضاء باند سرقت، در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: درادامه با تلاش های صورت گرفته ۲ تن از همدستان وی و همچنین یک نفر مالخر اموال مسروقه شناسایی و طی هماهنگی مقام قضائی استان دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی قم گفت: متهمان در تحقیقات کارآگاهان به ۳۰ فقره سرقت سیم شبکه برق استان اعتراف و در نهایت به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شدند.

۱۰ فقره؛ اعتراف سارق منازل فصلی در قم

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی قم نیز از شناسایی و دستگیری سارق منازل فصلی و اعتراف متهم به ۱۰ فقره سرقت در استان خبر داد.

سرهنگ میکائیل قهرمانپور، اظهارداشت: در پی وقوع سرقت‌های متعدد از منازل فصلی بخش های تابعه استان از جمله بخش کهک، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان ضمن بازدید از محل های سرقت با تحقیقات گسترده میدانی پی بردند، سرقت ها با خودروهای مختلف از جمله وانت و پراید صورت گرفته است.

رییس پلیس آگاهی قم گفت: سپس با بررسی جغرافیای جرم مشخص شد و سارق یا سارقان با تخریب دیوار و درب منازل خالی از سکنه مبادرت به سرقت اموال با ارزش داخل منازل کرده و متواری شده اند.

قهرمانپور افزود: تحقیقات ادامه داشت تا اینکه مظنون، متهم ۳۶ ساله سابقه دار اهل یکی از استان های غربی کشور که مدتی است به کاشان نقل مکان داشته شناسایی و کارآگاهان با اخذ نیابت قضایی وی را در منزلش دستگیر و به قم منتقل کردند.

رییس پلیس آگاهی استان گفت: در نهایت نامبرده طی تحقیقات صورت گرفته به ۱۰ فقره سرقت منازل فصلی به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال اعتراف و به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شد.

سرقت اطلاعات با بروز رسانی اپلیکیشن شاد

همچنین رییس پلیس فتا قم تاکید کرد: پیام‌های جعلی که در فضای مجازی به دانش‌آموزان در راستای بروز رسانی اپلیکشین شاد ارسال می‌ شود فریبی برای به سرقت رفتن اطلاعات گوشی دانش‌آموزان است.

سرهنگ علی موالی، اظهارداشت: اخیرا شاهد ارسال پیامک‌هایی با عنوان "به روز رسانی اپلیکیشن شاد" از سوی هکرها به دانش‌آموزان هستیم، در این پیام‌ها از دانش‌آموزان خواسته شده تا اپلیکیشن شاد خود را به روز کرده در غیر این‌ صورت اپلیکیشن شاد آنها غیر فعال شده و دیگر خدماتی به آنها ارائه نمی‌دهد.

وی افزود: پیام‌هایی که از سوی مجرمان سایبری برای دانش‌آموزان از طریق فضای مجازی ارسال می‌شوند هدف آنها چیزی جزء سرقت اطلاعات گوشی نمی‌باشد.

موالی ادامه داد: دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها، اصلا به این پیام‌ها توجه نکرده و به لینک‌های ارائه شده در این پیام‌ها مراجعه نکنند، چرا که احتمال آلودگی سیستم آنها به بدافزارهای مخرب، جاسوسی و جعلی وجود دارد و تمامی اطلاعات گوشی اعم از پیامک‌ها، مخاطبین، عکس‌ها و... به سرقت خواهد رفت.

رییس پلیس فتا استان از دانش‌آموزان و خانواده‌ها درخواست کرد: برای به روز رسانی اپلیکیشن شاد به سایت وزارت آموزش ‌و پرورش مراجعه و از به روزرسانی کردن از طریق لینک‌هایی که از شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های نامعتبر ارسال می‌شود خودداری کنند.

وی به مدیران مدارس توصیه کرد: در گروه‌های درسی دانش آموزان در اپلیکیشن شاد در خصوص به سرقت رفتن اطلاعات گوشی تحت عنوان به روز رسانی اپلیکیشن شاد اطلاع رسانی کنند؛ تا دانش‌آموزان طعمه هکرها نشوند.

موالی خاطر نشان کرد: هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرید و در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس https:‎//www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنید.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =