استاندار: دستاوردهای حوزه سلامت همدان موجب انقلاب در بهداشت و درمان شد

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: در هشت سال گذشته و مدت زمان خدمت رسانی دولت تدبیر و امید دستاوردهای بزرگی در حوزه سلامت این استان شکل گرفت و در بخش بهداشت و درمان یک انقلاب بزرگ اتفاق افتاد.

به گزارش ایرنا، «سید سعید شاهرخی» روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از بیمارستان ۱۵۴ تختخوابی شهید قاسم سلیمانی تویسرکان افزود: در هشت سال گذشته هزاران طرح بیمارستانی در سراسر کشور از جمله همدان به شبکه بهداشت و درمان اضافه شده که جای قدردانی دارد.

وی اظهار داشت: ۷۰ درصد تخت‌های ویژه آی.سی.یو بیمارستان های کشور در این دولت راه اندازی شده است که امروز کارایی خود را در مقابله با بیماری کرونا به بهترین شکل نشان داد.

شاهرخی عنوان کرد: اگر ما امروز در پیشگیری و درمان بیماری کرونا در مقایسه با سایر کشورها موفق هستیم حاصل امکانات و زیرساخت های بهداشتی و درمان محسوب می شود که در دوران هشت ساله خدمت تدبیر و امید ارایه شده است

وی با اشاره به اختصاص یک فروند بالگرد اورژانس به استان همدان، اضافه کرد: به واسطه این خدمات ارزنده اکنون، تعداد زیادی از بیماران نیازمند در گوشه و کنار استان روزانه با این بالگرد از نقاط مختلف استان به مرکز همدان منتقل می‌شوند.

استاندار همدان تصریح کرد: ما به متخصصان و کادر درمان و امکاناتی که در این دوران به استان همدان اضافه شده است افتخار می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بیمارستان‌های قلب فرشچیان، اکباتان، امام خمینی (ره)، آیت الله بهاری، فاطمیه و شهرستان اسدآباد، در کنار بیمارستان شهید سلیمانی تویسرکان زیرساخت های درمانی استان را افزایش داد.

شاهرخی با اشاره به اینکه جهش در حوزه خدمت رسانی به مردم، همان معنی انقلاب شکوهمند اسلامی است، بیان کرد: این دولت تلاش کرد که فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مردم به جز درد و رنج بیماری و درمان مشکل دیگری نداشته باشند و برای ساده ترین کارهای خود به شهر دیگری سفر نکنند را عملیاتی کرد.

وی با تاکید بر اینکه تویسرکان به شدت و سرعت زیاد به سمت توسعه حرکت می کند، افزود: تحول در سرشاخه کاری درختان گردو و توسعه تولید این محصول و همچنین ساخت سد خرمرود با اعتبار ۳۳۰ میلیارد تومان این شهرستان را در بخش کشاورزی متحول می‌کند.

استاندار همدان ادامه داد: توسعه راه های ارتباطی این شهرستان در مسیر کنگاور و جوکار و روستاهای اطراف، توسعه کشت های گلخانه و امروز هم بهره برداری از این بیمارستان از مهمترین شاخصه های توسعه این شهرستان است.

بیمارستان ۱۵۴ تختخوابی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تویسرکان، امروز پنجشنبه طی آیینی همزمان با چندین طرح و پروژه ملی بهداشتی و درمانی سراسر کشور با فرمان رییس جمهوری در یک ارتباط زنده تصویری(ویدئو کنفرانس) به بهره برداری رسید

به گزارش ایرنا، در پنجاهمین برنامه افتتاح جهش تولید سال جاری، بهره برداری از ۸۳۲ تخت بیمارستانی با اعتبار یک هزار و ۳۵۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی یک هزار و ۷۱۳ نفر به صورت ویدئو کنفرانس با حضور و دستور رییس جمهوری در استان های خوزستان، تهران، همدان، مازندران، خراسان شمالی ، کرمان و بوشهر آغاز شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha