خدمات نظام و دولت باید برای مردم بازگو شود

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: خدمات نظام و دولت باید برای ایجاد امید در مردم و جامعه بازگو شود چون کارهای بسیار خوبی در مناطق مختلف بخصوص این شهرستان مرزی انجام شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرادعلی تاتار روز پنجشنبه در دیدار با اهالی روستاهای بخش مرکزی قصرشیرین افزود: در هفت سال گذشته دولت بیش از ۲ هزار میلیارد تومان در بخش های مختلف این شهرستان صرف انجام پروژه های عمرانی کرد که منجر به توسعه این منطقه مرزی شده است.

وی اظهار داشت: در یکسال گذشته یکصد میلیارد تومان در شهرستان قصرشیرین برای انجام زیرساخت ها و پروژه های شاخص عمرانی هزینه شده است.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: بازسازی روستاهای بازسازی نشده و خالی از سکنه یک مطالبه جدی و مهم در منطقه بود که با حمایت های استاندار کرمانشاه و نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی انجام گرفت.

تاتار ادامه داد: منطقه آزاد تجاری قصرشیرین نیز با تلاش ها و پیگیری های نماینده مردم در خانه ملت و استاندار کرمانشاه جداگانه در دستور کار مسوولان است و در آینده نزدیک کلنگ زنی می شود.
او گفت: امسال با کمک استاندار کرمانشاه و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از محل درآمدهای مرز پرویزخان یک منبع درآمد برای شهرداری قصرشیرین اختصاص یافت که این امتیاز بزرگی برای شهر بود.

فرماندار قصرشیرین گفت: احداث پالایشگاه و میدان گازی در غرب کرمانشاه که اکنون بحث آن وجود دارد نیز با تلاش نماینده مردم شهرستان به منطقه اختصاص یافت.                                                                    

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ما عهد بستیم که فقط در خدمت مردم باشیم و به آن وفاداریم.
شهریار حیدری افزود: وظیفه نماینده قانونگذاری و نظارت بر قانون است باید در این حوزه حافظ منافع مردم باشیم و در این مدت طرح هایی را پیگیری کردیم.
وی اظهار داشت: برای رفع مشکلات باید تلاش کرد و لازمه آن پشتیبانی مردم و اتحاد است و مطالبه مردم به عنوان یک حق باید پیگیری شود که با تلاش باید در عمل تحقق پیدا کند.
نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب گفت: به دنبال کارهای بزرگ و عام المنفعه برای مردم هستم چون مردم منطقه مردمانی با اصالت و مرزدار هستند و از مسوولان که برای احقاق اهداف عالی نظام تلاش می کنند قدردانی می کنم.

حیدری افزود: پیگیری های لازم برای احداث پالایشگاه در این منطقه از سوی وزیر نفت انجام شده و با ایجاد آن شاهد اشتغالزایی در منطقه برای جوانان خواهیم بود.

او گفت: از ظرفیت وزارتخانه ها و اعتبار شناور دستگاه ها برای استانداردسازی راه ها استفاده کردیم چون در منطقه ما آسفالت با خاکی تفاوت ندارد و اگر در گذشته پیگیری می شد این وضعیت را نداشت.
وی ادامه داد: مردم منطقه دین خود را به نظام ادا کرده اند و باید مورد توجه قرار گیرد و هنوز اثرات جنگ در این منطقه جاری و نمایان است.

امام جمعه قصرشیرین هم گفت: باید از ظرفیت ها و پروژهایی که در شهرستان است برای رفع معضل بیکاری جوانان قصرشیرین استفاده کرد.
حجت الاسلام علی ملکی افزود: منطقه مرزی نفت شهر را داریم که هزینه ای برای قصرشیرین از محل درآمدهای آن انجام نمی شود.
وی اظهار داشت: به دنبال احقاق حقوق مردم در سایه انقلاب و ولایت فقیه هستیم و به دنبال خط و خطوط و جریان های سیاسی نیستیم.

اشتغال پایدار، مشکل آب آشامیدنی روستاهای کرکهرک و امام حسن (ع)، تسریع در روند گازرسانی به روستاها، بهره مندی از سامانه گرمسیری، احداث ساختمان و تجهیز تعاونی کشاورزی، ساماندهی جاده های بین مزارع، احداث مجتمع های تولیدی روستایی، اختصاص سهم شهرستان در احداث پالایشگاه و مشکلات حوزه کشاورزی از مواردی بود که توسط روستاییان در این جلسه مطرح شد.

شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه دارای ۲ بخش مرکزی و سومار با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد.

شهرستان قصرشیرین ۵۶ روستا دارد که ۳۶ روستای آن هم اکنون خالی از سکنه است.
۳۶ روستای بازسازی نشده نوار مرزی قصرشیرین قبل از جنگ تحمیلی بیش از ۹ هزار تن جمعیت داشت.

سرخط اخبار استان‌ها