۲۳ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۲
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84226023
۰ نفر

برچسب‌ها

نیاز فوری به گروه خونی A منفی در گیلان

رشت - ایرنا - مدیرکل انتقال خون گیلان از کمبود جدی و نیاز فوری به گروه خونی A منفی در این استان خبر داد.

دکتر بابک پاکدل روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه همواره به همراهی مردم برای اهدای خون در همه گروه های خونی نیاز است، اظهار داشت: اما در زمان حاضر با کمبود جدی گروه خونی A منفی مواجه هستیم.

وی بیان داشت: در این راستا از افراد واجد شرایط اهدای خون و اهداکنندگان مستمر در گروه خونی یاد شده دعوت می شود که برای تامین نیاز خونی بیماران به پایگاه های انتقال خون استان مراجعه کنند.

وی با تاکید بر اینکه تمامی پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در پایگاه های انتقال خون استان رعایت می شود، اضافه کرد: نیاز به خون و فرآورده های خونی همیشگی است و مردم استان می توانند با اهدای خون، نجات بخش جان بیماران نیازمند به این مایع حیاتی باشند.

حداقل سن ۱۸ سال تمام و حداکثر ۶۰ سال "اهداکنندگان مستمر تا ۶۵ سال"، حداقل وزن ۵۰ کیلوگرم، فاصله اهداء خون هر هشت هفته یک بار مشروط به آنکه تعداد دفعات آن در طول یک سال از چهار بار بیشتر نشود؛ همراه داشتن اصل کارت شناسایی شرایط اهدای خون است.  

مردم نوعدوست استان گیلان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اهدا خون می توانند در ساعات اداری با شماره تلفن ۳۳۳۳۲۶۷۰ - ۰۱۳ در طول روز نیز با شماره  ۳۳۳۲۶۰۰۶- ۰۱۳ تماس بگیرند.

سالانه به طور میانگین بیش از ۲۰۰ هزار واحد خون و فرآورده های خونی در استان گیلان تولید می شود که این خون ها برای مصدومان حوادث، جراحی ها، بیماران هموفیلی، فاویسم و افراد نیازمند مورد مصرف قرار می گیرند.  

استان گیلان به علت گردشگرپذیر بودن و  آمار بالای تصادفات، جراحی های قلب و عروق، تعداد زیاد بیماران هموفیلی، تالاسمی و فاویسمی جزو استان های اول کشور به لحاظ مصرف فرآورده های خونی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها