تحریم‌ها بهترین فرصت برای تحول، پیشرفت و خوداتکایی است

زنجان - ایرنا - نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم‌ها، فرصت خوبی برای ایجاد تحول، پیشرفت و خوداتکایی است و نباید فرصتها از دست داد.

مصطفی طاهری، روز پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصادی مقاومتی استان زنجان که با حضور امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و برگزاری باشکوه مراسم ۲۲ بهمن، افزود: جنگ تحمیلی و نابرابر با تمام سختی ها و بدی هایی که داشت به فرصتی خوب و مناسب تبدیل و موجبات توانمندی نظامی و اقتدار هرچه بیشتر نظام جمهوری اسلامی شد.

وی با بیان اینکه اگر در مورد تحریم ها نیز همانند دوران جنگ برخورد می شد در این صورت حداقل فایده آن این بود که خودکفا می شدیم و با تکانه ها، خیلی جابجا نمی شدیم، اظهار داشت: ما از فرصت تحریم ها استفاده مناسب نکردیم و بیشتر سراغ راه هایی رفتیم که به نوعی تاکتیکی بود مثل "دور زدن تحریم ها" که آن را نیز بطور کامل اجرا نشد.

طاهری به موضوع اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و با بیان اینکه چه کنیم تا به اقتصاد مقاومتی برسیم، افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه درون زدایی و برون گرایی، داشته باشیم و بتوانیم پتانسیل های داخلی را تا آنجا که می توانیم شکوفا کنیم و در این حال نیز از پتانسیل های بین المللی و دوستانی که داریم بیشترین استفاده را بکنیم.  

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه به حتم برای بی اثر کردن تحریم ها و مصون سازی کشور که در واقع یک راهبرد باشد باید به صورت جدی به پیش رفت، گفت: ما در حوزه مختلف در مجلس برنامه ریزی کردیم این را که مثلا در حوزه نفت چگونه می شود مصون سازی کرد و از تاکتیک دور زدن تحریم‌ها عبور کرد و به نقطه ای رسید که دیگر این موضوع (تحریم) برایمان بی معنی باشد.  

طاهری تصریح کرد: در حال حاضر نصف ۴/۵ میلیون بشکه نفت تولیدی را در داخل مصرف می کنیم و نصف مابقی نیز به سختی صادر می شود که اگر کل آن به فرآورده بنزین تبدیل شود در این صورت نه فقط تحریم پذیر نبوده بلکه به راحتی قابلیت صادرات داشته و ارزش افزوده نیز در پی خواهد داشت.   

وی، تلاش جدی در بحث اقتصاد مقاومتی را امری مهم و ضروری خواند و تصریح کرد: دولت بعد و وزرا باید برای اقتصاد مقاومتی، برنامه ریزی لازم را داشته باشد و در استان زنجان نیز باید این کار صورت بگیرد.

طاهری با بیان اینکه زنجان در تولید ناخالص داخلی و سرانه ناخالص ملی از میانگین کشوری پائین است و رسیدن به این میانگین باید حداقل هدفمان باشد، اظهار داشت: به رغم پتانسیل هایی که نسبت به میانگین کشور داریم اما سرانه ما کمتر است و باید کاری کنیم که ثروت تولیدی استان برابر با این میانگین شود.

عضو کمسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در رابطه با موضوع اقتصاد مقاومتی باید استفاده مطلوب و مناسب از ظرفیت ها را در نظر گرفت، گفت: با توجه به اینکه زنجان در سرانه تولید ثروت از میانگین کشور، عقب است بنابراین برای رسیدن به این میانگین باید از داشته های خود بهتر و بیشتر استفاده کند و در راه تولید ثروت باید هدفمند و هوشمندتر عمل کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها