قدیمی‌ترین زندانی جرائم غیرعمد شیروان آزاد شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان شمالی گفت: قدیمی‌ترین زندانی جرائم غیرعمد شیروان که از سال ۹۳ تاکنون به علت مسائل مالی و پرداخت نکردن قسط تسهیلات دریافتی در حبس بود به مناسبت گرامیداشت دهه فجر آزاد شد.

عبدالرحیم گرجی روز پنجشنبه در حاشیه آیین آزادی شماری از زندانیان این شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع به نیت ۱۴ معصوم و دهه مبارک فجر امروز ۱۴ زندانی این شهرستان نیز آزاد شدند که از این تعداد ۱۲ نفر به علت جرائم عمد و ۲ نفر نیز جرائم غیرعمد زندانی بودند.

وی مجموع بدهی این تعداد زندانی را چهار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: ستاد دیه شهرستان ۲ میلیارد ریال آن را پرداخت کرد و  ۲ میلیارد ریال دیگر هم از شاکیان رضایت گرفته شد.

گرجی با بیان اینکه بیشترین جرائم زندانیان این استان را سرقت و مواد مخدر تشکیل می دهد افزود: اینک هزار و ۵۰۰ زندانی در زندان های استان محبوس هستند که تلاش می شود با کمک خیران شمار دیگری از این افراد را آزاد کنیم.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان شمالی گفت: سعی بر این است این افراد در داخل زندان از طریق حرفه آموزی شغلی را یاد بگیرند که بیرون رفتند اشتغال داشته باشند که در این چند روز اخیر هشت زندانی در اسفراین و هشت زندانی در بجنورد آزاد شدند و این آزادی ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اینک ۳۴ درصد زندانیان خراسان شمالی اشتغال دارند افزود: از جمله برنامه های سال آینده اشتغال برای ۹۰ درصد زندانیان است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین زندانیان این استان در سنین ۲۶ - ۴۵  سال و متاهل هستند گفت: از مردم انتظار می رود تا این افراد را  پس از آزادی به عنوان یک شهروند عادی بپذیرند.

در هر یک از شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین یک زندان وجود دارد و یک کانون اصلاح و تربیت و یک بازداشتگاه نیز در بجنورد دایر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها