۸۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی در کردستان پرداخت شد

سنندج - ایرنا - دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان کردستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی در بخش‌های مختلف به همت بانک‌های استان پرداخت شده است.

علی اشرف یوسفی قیاسی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال به دلیل تحریم‌های ظالمانه آمریکا و شیوع ویروس کرونا شرایط سختی بر اقتصاد کشورو به تبع این استان حاکم شد.

وی با اشاره به اینکه امسال نقش بانک‌ها در اقتصاد استان بسیار پررنگ تر وموثرتر از هر زمان دیگری بود، افزود: بانک های استان در این شرایط خاص اقتصادی توانستند بخوبی پای کار باشند و تسهیلات زیادی را به بخش‌های مختلف تزریق کنند.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان کردستان با اعلام اینکه از ابتدای سال تاکنون ۸۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی در استان پرداخت شده است، یادآور شد: این میزان پرداخت تسهیلات در بخش‌های مختلف اقتصادی، صنعت، معدن، کشاورزی، ساختمان و بازرگانی نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد رشد داشته است.

یوسفی‌قیاسی اضافه کرد: در این مدت بیش از ۶۲ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه هم به ارزش بیش از ۲۴ هزار میلیارد یال پرداخت  شده است.

وی اظهار داشت: این میزان تسهیلات پرداخت شده  مربوط به  ۱۳ بانکی است که آمار ماهانه خود را در اختیار کمیسیون هماهنگی بانک‌های قرار می‌دهند و بی‌شک کل بانک‌های استان در این مدت بیش از این میزان اعلام شده تسهیلات پرداخت کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها