۴۹ هزار واحد طرح ویژه مسکن روستایی بعد از انقلاب ساخته شده است

زاهدان- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: کل واحدهای روستایی بالای ٢٠ خانوار این استان ۲۷۱ هزار و ۶۶۸ واحد بوده که پس از انقلاب تاکنون ۴۹ هزار واحد مسکونی در قالب طرح ویژه مسکن روستایی ساخته شده است.

خلیل منبتی روز پنجشنبه درگفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: از ابتدای انقلاب تا سال گذشته ۵۱۰ و در یک سال اخیر ۵۳ روستا آسفالت و در سال‌های گذشته ۴۵۰ روستا و در یک سال اخیر ۲۰ روستا جدول‌گذاری شده است.

وی افزود: از ابتدای انقلاب تا پارسال سه هزار و ۶۶۳ واحد مسکن مهر و ۲ هزار و ۲۷۸ واحد مسکن اقشار کم‌درآمد و ۳۰۰ واحد برای معلولان، ۷۸ واحد خانواده شهدا و ٧٠ واحد مسکن طلاب ساخته شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تا پارسال طرح هادی برای ۲ هزار و۸۲۳ روستا تهیه که در یک سال اخیر هم ۲۹۶ روستا بازنگری شده افزود: در این یک سال اخیر فعالیت‌های اجرایی پیشرفت قابل ملاحظه داشت.
وی با اشاره به اینکه سه هزار و ۵۸۷ واحد در حوادث سیل و زلزله در سال ۹۲در سیستان و بلوچستان ساخته شده بیان کرد: در مجموع ۴۰ هزار و ۵۲ واحد در استان ساخته و ۲۴۰ واحد هم اوایل سال ۹۸ ساخته شده است.

منبتی تصریح کرد: از ابتدای انقلاب تا سال ۹۸ در معاونت بازسازی ۲۱ هزار و ۲۰۳ واحد مسکونی و ۱۵ هزار و ۴۲ واحد مسکونی در توفان گونو ساخته‌شده است.

وی با بیان اینکه در مسکن شهری برای ساخت‌ و ساز به کمک مردم در شهرهای بزرگ و کوچک برنامه‌ریزی شده افزود: ورود به طرح اقدام ملی مسکن و ساماندهی حاشیه شهر چابهار از دیگر اقدامات انجام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار استان‌ها