۲۳ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۲
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 84225959
۰ نفر

برچسب‌ها

مروری بر مطبوعات و پایگاه های خبری زنجان

زنجان - ایرنا - رسانه‌ها و مطبوعات زنجان در هفته جاری موضوعات مختلفی را در سرخط اخبار و صفحات نخست خود انعکاس دادند که از جمله آن‌ها می‌توان به تخلف در برخی تعاونی‌های مسکن در استان و رتبه هشتم بورس زنجان در کشور اشاره کرد.

روزنامه صدای زنجان در گزارشی به تخلف یک شرکت تعاونی مسکن در خدابنده پرداخت و نوشت: موضوع شیطنت برخی از شرکت‌های تعاونی در حوزه مسکن در استان زنجان موضوع جدیدی نیست تا جایی که عبدالله حیدری، معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به فعالیت انواع تعاونی‌ها از جمله مصرف و تعاون زیرنظر اداره تعاون به صدای زنجان می‌گوید: متاسفانه عدم نظارت یا ضعف نظارتی سبب شده تا برخی از تعاونی‌های مسکن با خرید زمین‌های اطراف شهر (به نازل‌ترین قیمت) که عموما اراضی باغی و کشاورزی بوده و هر گونه تغییر کاربری در آن‌ها ممنوع می‌باشد را در قالب فیش به مردم فروخته و برای اینکه به مقصودشان برسند و دستگاه‌های اجرایی را برای صدور مجوز تحت فشار بگذارند، مردم را مقابل دستگاه‌های اجرایی از جمله استانداری و اداره کل راه و شهرسازی بکشانند.

حیدری با بیان اینکه نه تنها در شهر زنجان بلکه در تمامی نقاط استان تعداد قطعات خالی زمین در داخل محدوده زیاد بوده و نیازی به اضافه شدن بخشی از اراضی خارج از محدوده به داخل محدوده نیست، تاکید می‌کند: اراضی خارج از محدوده در هیچ نقطه استان زنجان داخل محدوده نخواهد آمد زیرا همانطور که گفته شد داخل محدوده به حد کافی زمین خالی برای ساخت وساز وجود دارد.

در یکی از مواردی که عجیب اما واقعی است شنیده‌ها حاکی از آن است که در سال‌های گذشته یکی از تعاونی‌های مسکن در شهرستان خدابنده بدون مصوبه مجمع عمومی بخشی از زمین‌های شهرستان ابهر با کاربری غیرمسکونی و خارج از محدوده را خریداری کرده است!

حمید دنیایی، کارشناس عالی تعاون در گفت‌وگو با صدای زنجان با اشاره به تخلف یکی از شرکت‌های تعاونی حوزه مسکن شهرستان خدابنده در رابطه با خریداری زمین با کاربری غیر مسکونی و خارج از محدوده و بدون مصوبه مجمع عمومی در شهرستان ابهر می‌گوید: متاسفانه این شرکت به علت ارتباطی که با برخی از مقامات داشتند، در پاسخ به عملکرد خود مسئولان وقت اداره شهرستان و اداره‌کل را تهدید می‌کردند.

در آن زمان موضوع اصلی این بود که افراد حاضر در ترکیب اصلی هیئت مدیره شرایط حضور را نداشتند، چون بر اساس قانون و مقررات با دریافت زمین از پروژه ‌ای قبلی بایستی سلب عضویت می‌شدند. متاسفانه با تغییراتی که در مدیریت امور تعاون و اداره شهرستان خدابنده صورت گرفت این افراد نه تنها در سمت‌شان ماندند، بلکه اقدام به خرید زمین بر خلاف قوانین و مقررات جاری کشور در شهرستان ابهر نمودند که این امر نخستین تخلف شرکت تعاونی مذکور است.

پایگاه خبری موج رسا از صدور 509 هزار کد بورسی در استان زنجان در سال جاری خبرداد و از قول مدیر بورس منطقه‌ای استان زنجان نوشت: بورس این منطقه در رتبه 8 کشور قرار دارد.
نجفی افزود: قابلیت‌های استان‌ها با توجه به امکانات، تعداد جمعیت و سایر معیارها متفاوت است اما جایگاه بورس استان در کشور به تناسب جمعیت، جایگاه خوب و چشمگیری است هر چند بهتر از این هم می‌تواند باشد.

 وی اظهار داشت: تالار بورس منطقه‌ای استان زنجان در 20 بهمن‌ماه 1383 تاسیس شده و فعالیت خود را با راه‌اندازی 2 ایستگاه معاملاتی آغاز کرده و امسال در شانزدهمین سال تاسیس قرار داریم.

نجفی با بیان اینکه هم‌اکنون 24 ایستگاه معاملاتی دارای استیشن ثابت (ایستگاه یا هسته مرکزی معاملات) در استان فعالیت دارند، افزود: مجموع ارزش معاملات بورس منطقه زنجان طی 10 ماهه سال جاری 144 هزار میلیارد ریال بوده که شامل سهم، اوراق مشارکت و حق تقدم سهام است.

 مدیر بورس منطقه‌ای استان زنجان گفت: تا پایان دی‌ماه سال جاری، تعداد کارگزاران فعال بورس استان با احتساب دفاتر پذیرش، کارگزاران دارای مجوز معاملاتی، برخط و گروهی 3150 درصد نسبت به زمان تاسیس، افزایش یافته و به 66 کارگزار فعال رسیده است.

پایگاه خبری نه وار نیوز در خبری از قول رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان نوشت: کنترل کرونا در زنجان در گرو واکسینه شدن ۷۰ درصدی جمعیت آن است که این موضوع زمان بر خواهد بود.

پرویز قزلباش افزود: ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری" تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی" به رقم ۴۵ هزارو ۲۰۳ نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون آمار مبتلایان مثبت سرپایی کرونا بر اساس تست آزمایشگاهی به ۳۸ هزارو ۳۴۱ نفر رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =