۴۴۵ طرح بهداشتی و درمانی مازندران در دولت یازدهم و دوازدهم افتتاح شد

ساری -ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که در دولت یازدهم و دوازدهم ۴۴۵ طرح بهداشتی و درمانی در این استان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا ، دکتر سید عباس موسوی روز پنجشنبه در آیین افتتاح دو طرح بیمارستانی مازندران در قالب هفدهمین پویش سلامت افزود که در دولت تدبیر و امید در مجموع ۳۵۱ هزار متر مربع فضای بهداشتی و درمانی به مساحت فضاهای موجود استان اضافه شده است.
وی با اعلام این که در حال حاضر نیز ۹۵ طرح بهداشتی و درمانی به مساحت ۳۸ هزار متر مربع در مازندران در حال اجرا است ، گفت که ۴۴ طرح از این تعداد مربوط به حوزه بهداشتی و ۵۱ طرح دیگر نیز در حوزه درمانی است.

موسوی از توسعه اورژانس و بیمارستان نوشهر و تنکابن به عنوان دو طرح مهم در دست اجرا یاد کرد و افزود که این طرح ها نیز تا پایان دوره فعالیت دولت دوازدهم به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد : هم اکنون هم تعدادی طرح بیمارستانی در سطح استان آماده بهره برداری است که با برنامه ریزی وزارت بهداشت در قالب پویش سلامت  افتتاح خواهد شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین گفت که پیش از این در سال جاری بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی خاتم الانبیاء شهرستان بهشهر به بهره برداری رسید که از طرح های بهداشتی و درمانی مهم استان بود.

ساخت ۷۷۴ تخت کرونایی 
دکتر موسوی همچنین گفت که از آغاز شیوع کرونا در مازندران تاکنون ۷۷۴ تخت بیمارستانی جدید به ظرفیت بستری استان اضافه شد تا مورد استفاده بیماران کرونایی قرار گیرد.

وی با اشاره به گذر مازندران از پیک موج سوم کرونا ، افزود : میزان ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در پیک موج سوم نسبت به دو موج قبلی ۵۰ درصد کمتر بود و در این دوره تنها ۵۰ درصد از تخت های اختصاصی برای بیماران کرونایی اشغال شد.

همزمان با هفدهمین پویش سلامت با دستور رییس جمهوری امروز پنجشنبه طرح توسعه بیمارستان های بوعلی ساری و ۱۷ شهریور آمل با ۱۹۰ تخت و اعتبار ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریالی به بهره برداری رسید.

 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها