فرماندار مهاباد:رسانه‌ها بهترین عملکرد را در مقابله با کرونا داشته اند

مهاباد- ایرنا- فرماندار ویژه مهاباد گفت: رسانه‌های این شهرستان در آگاه‌سازی و اطلاع رسانی در زمینه مقابله با شیوع کرونا، بهترین عملکرد را داشته‌اند.

عارف خدرلو روز پنج‌شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در مهاباد افزود: رسانه‌ها به صورت شبانه روز با حضور پررنگ در میدان اصلی مبارزه با این بیماری با انتشار اخبار، گزارش‌ها، حضور در جلسات، حضور در میان مردم، گفت و گو با کارشناسان و به طرق مختلف تلاش کردند تا مردم را نسبت به مخاطرات این ویروس و راه‌های پیشگیری از آن آشنا کنند که جای قدردانی دارد.

وی با اشاره به آمار رو به افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در مهاباد، ادامه داد: ستاد مقابله با کرونای این شهرستان از ابتدای شیوع ویروس کرونا و طی یک سال اخیر خدمات زیادی را برای حفظ سلامت شهروندان متحمل شده‌اند که نباید این زحمات با سهل انگاری برخی از شهروندان به آسانی به هدر رود.

فرماندار مهاباد با اشاره به اینکه این شهرستان هم اکنون در وضعیت زرد مقابله با کرونا قرار دارد، اظهار داشت: محدودیت‌های اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهدشتی در شرایط زرد باید مطابق با شرایط نارنجی اعمال شود تا از ورود به موج چهارم جلوگیری شود.

خدرلو، تجمع و برگزاری هرگونه بازی‌های بومی و محلی در روستاها را ممنوع عنوان کرد و گفت: برگزاری مسابقات ورزشی تنها باید با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و با نظارت و تایید شبکه بهداشت و درمان انجام گیرد و در غیر این صورت با آن برخورد خواهد شد.

وی بر اعمال بازرسی و نظارت بیشتر بر اجرای صحیح دستورالعمل‌های بهداشتی تاکید کرد و افزود: جلسات ستاد مقابله با کرونا به صورت مداوم و هر ۱۰ روز یکبار تشکیل و دستگاه های اجرایی گزارش عملکرد خود را باید به صورت مستند ارایه دهند.

رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد نیز در این جلسه نسبت با اشاره به افزایش مراجعه کنندگان به مراکز درمانی طی روزهای اخیر گفت: با خیز مجدد کرونا در استان و آغاز پیک چهارم این بیماری بدون شک وضعیتی خطرناک خواهیم داشت و تلفات افزایش چشمگیر خواهد داشت.

بهاء‌الدین حسینی با بیان اینکه هم اکنون ۱۱ نفر در بخش کرونای بیمارستان مهاباد بستری هستند، اظهار داشت: بر اساس آمارهای دانشگاه علوم پزشکی استان، طی هفته اخیر آمارهای مراجعه کنندگان مبتلا به ویروس کرونا و شمار بستری‌های آن افزایش داشته که با ادامه این روند روزهای سختی را پیش رو خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه این وضعیت خطرناک باید برای همگان تفهیم شود، تاکید کرد: عادی انگاری، برگزاری تجمعات و دورهمی های خانوادگی شرایط را به وضعیت بحرانی تبدیل خواهد کرد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد هم در این جلسه گفت: بیش از ۱۰ هزار عدد ماسک سه لایه در دهه مبارک فجر امسال در مراسم‌های مختلف و در بین شهروندان به صورت رایگان توزیع شده است.

محمد جهین ضمن انتقاد از سخت گیری معاونت دارو و غذای دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی در ارایه مجوز فعالیت واحدهای تولید ماسک، افزود: هم اکنون یک واحد تولید ماسک که با نرخ مصوب دولتی در این شهرستان اقدام به تولید ماسک می‌کرد، به علت نبود مجوز فعالیت آن از سوی این معاونت به حالت راکد درآمده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا، ۱۰ هزار بازرسی مشترک در سطح بازار این شهرستان انجام شده است، اضافه کرد: طی بازرسی های انجام شده ۵۳۵ واحد صنفی به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی پلمب و هزار و ۲۲۰ واحد نیز اخطاریه کتبی دریافت کرده اند.

ویروس کرونا از اوایل اسفند در کشور و آذربایجان‌غربی شایع شد و ۱۶ اسفندماه سال گذشته نخستین موارد مثبت کرونا در مهاباد تایید شد.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت هم اکنون در وضعیت زرد مقابله با کرونا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha