۴۹ خانه هلال در استان زنجان افتتاح شد

زنجان - ایرنا- سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: دهه فجر امسال ۴۹ خانه هلال در مناطق شهری و روستایی این استان با هدف پاسخگویی به حوادث و افزایش فعالیت‌های داوطلبی بشر دوستانه افتتاح شد.

علی طاهری روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: تا پایان امسال در سطح  کشور پنج هزار خانه هلال افتتاح می‌شود که در استان زنجان نیز ۲۵۰ باب از این خانه ها راه اندازی خواهد شد.
وی تاکید کرد: با افتتاح ۴۹ خانه هلال در دهه فجر تعداد این خانه ها در استان زنجان به ۱۶۲ باب افزایش یافت که مابقی آن نیز تا پایان امسال راه اندازی خواهد شد. 
سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: راه اندازی خانه های هلال در سطح کشور مورد تاکید رییس جمهوری و رییس جمعیت هلال احمر کشور است و بهره مندی شهروندان از آموزش همگانی و کمک‌های اولیه در سطح روستاها موجب مدیریت درست و صحیحی از حوادث توسط این افراد در ساعت اولیه تا رسیدن نیروهای امدادی می‌شود.
طاهری اظهارداشت: مهمترین مقوله پس از راه اندازی و افتتاح خانه های هلال در جذب اعضا، آموزش های امدادی برای مقابله با حوادث در مناطق شهری و روستایی است.
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس جوامع محلی پس از بهره مندی از آموزش‌های همگانی امداد که توسط هلال احمر ارائه می شود، خدمات داوطلبانه بشردوستانه در زمان عادی و فعالیت‌های امدادی مورد نیاز در هنگام سوانح بر اساس مخاطرات جامعه محلی را انجام خواهند داد.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: ارائه آموزش همگانی آمادگی در برابر مخاطرات و کمک های اولیه در خانه های هلال استان منجر به افزایش سرانه آموزشی شهروندان، پاسخگویی و واکنش سریع و به موقع در برابر حوادث و بحران ها با کمک ظرفیت سازی و توانمند کردن جوامع محلی به ویژه در مناطق دارای خانه های هلال و ایجاد پل ارتباطی و تعامل بین جوامع شهری و روستایی و جمعیت هلال احمر می شود.
طاهری تاکید کرد: با ارائه این آموزش ها برای گروه های سنی مختلف در خانه های هلال، جامعه هدف بیشتری را تحت پوشش قرار می دهیم و از طرفی نیز مردم می توانند در ساعت اولیه تا رسیدن نیروهای امدادی اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.
وی یادآوری کرد: در حال حاضر در استان زنجان ۱۰۵ خانه هلال در مراکز شهری و ۵۷ خانه هلال دیگر نیز در مناطق روستایی داریم که بیش از ۲ هزار نفر در ۱۱۳ خانه هلال عضو هستند.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: عضو گیری از افراد در رده های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در ۴۹ خانه هلال نیز در حال انجام است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha