روسیه در بین کشورهای میزبان یورو ۲۰۲۰ مطلوب‌ترین شرایط را دارد

تهران- ایرنا- رییس کمیته سازماندهی یورو ۲۰۲۰ روسیه می‌گوید که این کشور از حیث پاندمی کووید-۱۹ در بین کشورهای میزبان این تورنمنت، «مطلوب‌ترین شرایط» را دارد.

به گزارش ایرنا، شهر سن پترزبورگ در شمال روسیه به عنوان یکی از ۱۲ میزبان این تورنمنت بین قاره‌ای انتخاب شده و «الکسی سوروکین» می‌گوید که کاهش شمار موارد ابتلا در سن پترزبورگ و مسکو و همچنین ورزشگاه میزبان و تجربه این شهر در میزبانی از جام جهانی ۲۰۱۸، این کشور را به منطقه‌ای بی‌نقص برای میزبانی از بازی‌ها بدل کرده است.

سوروکین که ریاست کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۱۸ را نیز برعهده داشت، درخصوص احتمال استفاده از سیستم قرعه‌کشی برای استرداد بلیت‌هایی که هواداران پیش‌تر خریداری کرده‌اند در صورت قرار گرفتن شماره بلیت آنان در بین شماره‌های دارای محدودیت در یورو ۲۰۲۰ نیز صحبت کرد؛ تورنمنتی که به دلیل پاندمی کرونا یک سال به تعویق افتاد.

وی اظهار داشت: در بین تمام کشورهای میزبان یورو ۲۰۲۰، روسیه مناسب‌ترین شرایط را دارد. کیفیت همیشگی تورنمنت دستخوش تغییرات قابل توجهی نشده اما موضوع استفاده از نیمی از ظرفیت ورزشگاه حتی در بهترین حالت، موضوع نگران کننده است.

سوروکین افزود: تاثیر این موضوع برا بازیکنان قابل تصور است. ما همین حالا هم این گلایه را شنیده‌ایم که بازی کردن در ورزشگاه خالی لطفی ندارد. در آن صورت، روسیه از مناسب‌ترین شرایط برخوردار است.

او می‌گوید که یافتن راه حل در چنین شرایط طاقت فرسایی وظیفه خطیر برای اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) است.

وی در این‌باره گفت: سازماندهی مجدد تقویم بازی‌ها ما را مجبور کرد تا برای رسیدن به فرمت صحیح، سخت‌تر تلاش کنیم. واقعا دشوار است. ظرف مدت چند ماه، دپارتمان ویژه یوفا به دلیل این مسوولیت عظیم که پیش رویش قرار داشت، با حجم فوق العاده کار لبریز شد؛ یافتن راه حلی که همزمان تمام استانداردها را در برداشته باشد، سلامتی را حفظ کند و همچنین مطابق تقویم تورنمنت باشد. بخشی از دیدارهای یوفا از دست رفت و موضوع غرامت پخش کننده‌های تلویزیونی مطرح شد. خوشبختانه ساختار کلی تورنمنت حفظ شد. فکر می‌کنم در سال جاری میلادی، شاهد طرحی برای بازگشت به برنامه معمول خواهیم بود. اینجا در مورد اضافات یا کمبودها حرف نمی‌زنیم بلکه موضوع تدابیر الزامی است. باتوجه به شرایط دشوار تابستان سال گذشته، این تورنمنت مطابق برنامه ریزی اولیه پیش نرفت.

وی ادامه داد: سال گذشته این فرصت را در اختیار ما قرار داد تا دوباره در مورد برخی موضوعات فکر کنیم. بخش عمده روند فکری ما این بود که چطور این تورنمنت را در جامع‌ترین شکل ممکن برگزار کنیم. همکاران ما امروز نمی‌توانند در مورد اقدامات در راستای عادی سازی تدریجی و از بین رفتن محدودیت‌ها غلو کنند. ما در حال برگزاری نشست‌هایی هستیم و در بسیاری از شهرها مشکلاتی وجود دارد؛ برخی شهرها قرنطینه کامل هستند و برخی نیمه؛ جایی دیگر هیچ جایی بازگشایی نشده و از این دست مشکلات.

سوروکین با اشاره به اینکه روسیه از بهترین موقعیت و جایگاه برای میزبانی برگزار است، تاکید کرد: اگر یورو ۲۰۲۰ حالا در حالا برگزاری بود، مشکلاتی در خصوص پذیرش هواداران ایجاد می‌شد بنابراین کشورهای میزبان خواستار تعویق شدند. در حال حاضر شمار موارد ابتلا به کرونا در مسکو و سن پترزبورگ کاهش پیدا کرده است. مشخصا واکسیناسیون و افزایش تعداد افراد مصون شده نقش بزرگی را ایفا می‌کند. امروز از مقامات می‌خواهیم که اجازه برگزاری تورنمنت را با ورزشگاه نیمه پر بدهند؛ در بدترین حالت این چیزی است که بی‌نهایت خواستار آن هستیم. خوشبختانه یوفا باتوجه به شرایط هر شهر، تصمیم جداگانه‌ای می‌گیرد. از این نظر ما از شرکای قابل اطمینان یوفا هستیم. آنها درک می‌کنند که ما تیم بسیار مجربی داریم و شهر میزبان، ورزشگاه و کمیته سازماندهی تا چه اندازه منسجم کار می‌کند.

وی افزود: حالا برای صحبت کردن در مورد استرداد بلیت‌ها زود است؛ بازگرداندن پول بلیت‌ها هم برای ما و هم برای یوفا گزینه بدی است. هنوز نمی‌دانیم چگونه پول بلیت‌ها را بازگردانیم. منطق می‌گوید که محتمل‌ترین راه قرعه‌کشی است. یوفا پیش‌تر ضرب الاجلی را (۲۶ ژانویه) اعلام کرد که تا آن زمان به طور داوطلبانه رسیدهای خود را تحویل دهند اما افراد زیادی به این موعد نرسیدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار ورزش