اولیای دم بیجاری پس از ۱۹ سال قاتل فرزندشان را بخشیدند

سنندج‌ - ایرنا - معاون قضایی رییس کل دادگستری کردستان در امور شوراهای حل اختلاف  گفت: با تلاش مستمر شعبه ویژه صلح و سازش شوراهای حل اختلاف بیجار  یک پرونده قتل غیر عمد پس از ۱۹ سال منجر به رضایت شد.

بهادر اسدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ با ارجاع دادستان پرونده به شعبه ویژه صلح و سازش شوراهای حل اختلاف شهرستان بیجار برای صلح و سازش و دریافت کمک از خیرین برای پرداخت دیه، با تلاش اعضای شعبه و برگزاری جلسات متعدد با خانواده‌های اولیای دم نهایتا پس از ۱۹ سال رضایت اولیای دم کسب شد.

اسدی اضافه کرد: با کمک خداوند متعال در سال جاری این پرونده یازدهمین پرونده قتل بود که با تلاش مخلصانه و دلسوزانه اعضای شوراهای حل اختلاف با صلح و سازش ختم به خیر شد.

رییس شوراهای حل اختلاف استان کردستان اظهار داشت: شوراهای حل اختلاف یک فرصت کم نظیر برای ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش و حل و فصل اختلافات مردم هستند که باید از ظرفیت این نهاد مردمی نهایت استفاده و بهره‌وری شود.

وی با بیان اینکه ورود ریش سفیدان و معتمدان به پرونده های صلح و سازش علاوه بر کاهش مراجعات مانع دعوا و اختلاف در سطح جامعه نیز می شوند، یادآور شد: تقویت فرهنگ صلح و سازش و حفظ روحیه اخوت و برادری  رسالت ارزشمند  شوراهای حل اختلاف است که این اقدام در نزد خداوند متعال اجر فراوانی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =