مرکز تخصصی بیماران خاص آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در بجنورد افتتاح شد

بجنورد- ایرنا- همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مرکز تخصصی بیماران خاص آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بجنورد روز پنجشنبه در هفدهمین آیین پویش «ره سلامت»، با حضور رییس جمهوری از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح شد.

به گزارش ایرنا رییس بنیاد امور بیماری های خاص در آیین بهره برداری از این مرکز اظهار داشت: برای ساخت این مرکز که با کمک بنیاد امور بیماران خاص،  مردم، خیران و دولت ساخته شده، ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

فاطمه هاشمی رفسنجانی افزود: این مرکز با ۸۰ تخت بستری سرپایی، دارای بخش های دیالیز، شیمی درمانی، تالاسمی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، رادیولوژی، داروخانه و کلینیک های تخصصی است.

رییس بنیاد امور بیماری های خاص خاطرنشان کرد: وسعت این مرکز تخصصی چهار هزار و  ۴۴۶ متر مربع است و چهار هزارو ۲۰۰ مترمربع نیز زیربنا دارد.

هاشمی در این آیین که با حضور استاندار، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و نماینده پنج شهرستان استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، به انتقال خواسته مسوولان استان به رییس جمهوری پرداخته و اظهار داشت: مردم ساکن در شمال شهر بجنورد نیاز به بیمارستان دیگری دارند که امیدواریم ریاست جمهوری به ساخت این مرکز درمانی کمک کند.

خراسان شمالی چهارمین استان دارای مرکز درمانی بیماری های خاص

استاندار خراسان شمالی نیز در این مراسم گفت: این استان چهارمین مرکز استان است که دارای مرکز تخصصی درمان بیماری های خاص شده است.

محمدعلی شجاعی افزود: با همت و تلاش مجموعه استان به ویژه خیران و اهتمام بنیاد امور بیماری های خاص، برای تامین اعتبار و خرید به موقع تجهیزات امروز شاهد افتتاح این مرکز تخصصی هستیم.
وی گفت: پیش از این افزون بر 2 هزار بیمار خاص استان خدمات مورد نیاز خود را از بیمارستان های عمومی استان و یا دیگر استان ها دریافت می کردند اما با افتتاح این مرکز، نیاز این قشر از بیماران در استان به صورت تخصصی پاسخ داده خواهد شد.

شجاعی افزود: خراسان شمالی به دلیل نداشته هایش از جمله استان هایی است که بخشی از جمعیت سازنده خود را به دلیل کمبودهایی که در بخش های مختلف از جمله حوزه بهداشت و درمان دارد، از دست می دهد.

خراسان شمالی دارای ۱۱ بیمارستان و هزار و ۴۴۴ تخت بیمارستانی است و هم اکنون پنج هزار نفر در حوزه سلامت این استان خدمت رسانی می کنند.   

در این استان ۸۶۳ هزار نفری، ۳۵۰ پزشک عمومی و ۲۵۶ پزشک متخصص فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =