بانک کشاورزی کردستان ۶۰ درصد تسهیلات را در بخش سرمایه‌گذاری پرداخت کرد

سنندج - ایرنا - مدیر امور شعب بانک کشاورزی کردستان گفت: این بانک در سال جاری ۶۰ درصد تسهیلات خود را در بخش توسعه سرمایه‌گذاری و اشتغال پرداخت کرده است.

اسعد فهیمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این بانک در سال جاری ۱۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب ۲۶ هزار و ۵۱۸ فقره پراخت کرده که حدود هشت هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال آن در بخش توسعه سرمایه‌ای در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: این بانک با توجه به رسالت اصلی خود در سال جاری ۹۰ درصد تسهیلات خود را به فعالان و تولیدکنندگان بخش کشاورزی پرداخت کرده و تنها ۱۰ درصد در سایر بخش‌ها پرداختی داشته است.

وی شاخص مصرف به منابع بانک‌های کشور را ۸۵ درصد اعلام کرد و گفت: با توجه به محدودیت‌های اعتباری و شکاف توسعه در کردستان با سایر مناطق این شاخص در بانک کشاورزی استان ۱۳۳ درصد است؛ به عبارتی در قبال ۱۰۰ واحد منابع مالی بانک ۱۳۳ واحد تسهیلات پرداخت شده است.

فهیمی یادآور شد: کل تسهیلات مانده این بانک در دست مردم ۲۸ هزار و ۸۹۱ میلیارد ریال بوده که رتبه اول در بین بانک‌های استان است.

بانک کشاورزی کردستان دارای ۳۹ شعبه و یک  باجه بوده که این تعداد شامل ۱۶ شعبه اصلی، ۱۱  شعبه شهری و ۱۲  شعبه روستایی در تمام شهرستان‌ها و بخش‌های استان شده است.

این بانک نسبت به سایر بانک‌ها از پراکندگی جغرافیایی بیشتری برخوردار بوده و دارای ۶۷ دستگاه خودپرداز، تعداد ۹ هزار و ۴۲۲ دستگاه پایانه فروش و پنج دستگاه ایستا بانک در سطح استان کردستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =