مرکز درمانی بیماران خاص آیت الله هاشمی رفسنجانی شهر بابک افتتاح شد

کرمان- ایرنا - مرکز درمانی بیماری‌های خاص آیت الله هاشمی رفسنجانی شهربابک استان کرمان امروز (پنجشنبه ) همزمان با چندین طرح ملی بهداشتی، درمانی سراسر کشور توسط رئیس جمهوری در یک ارتباط زنده تصویری (ویدئو کنفرانس) مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش ایرنا ،  رئیس بنیاد امور بیماری های خاص در این آیین گفت: این مرکز تخصصی در شهربابک با زیربنای ۲ هزار ۵۰۰ مترمربع در زمینی به وسعت ۱۳هزار مترمربع ساخته شده است.

فاطمه هاشمی رفسنجانی ،  دیالیز، شیمی درمانی، تالاسمی و هموفیلی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، تصویربرداری و کلینیک های تخصصی و عمومی را از بخش های این مرکز درمانی تخصصی عنوان کرد.

 وی اظهار داشت : برای راه اندازی و احداث این دو مرکز درمانی در بجنورد و شهر بابک استانهای خراسان شمالی و کرمان نیز ۳۵میلیاردتومان توسط خیرین هزینه شده است .

همچنین مجید ملایی رئیس مرکز درمانی بیماران خاص شهر بابک به خبرنگار ایرنا گفت : با راه اندازی همه بخش های این مرکز درمانی علاوه بر اینکه روند خدمات دهی به بیماران خاص تسهیل می شود به لحاظ اشتغالزایی برای  ۵۰ نفر زمینه شغل پایدار  فراهم خواهد شد.

شهرستان شهربابک در مسافت ۲۴۰کیلومتری غرب کرمان قرار دارد.

به گزارش ایرنا، در پنجاهمین برنامه افتتاح جهش تولید سال جاری، بهره برداری از ۸۳۲ تخت بیمارستانی با اعتبار یک هزار و ۳۵۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی یک هزار و ۷۱۳ نفر به صورت ویدئو کنفرانس با حضور و دستور رییس جمهوری در استان های خوزستان، تهران، همدان، مازندران، خراسان شمالی ، کرمان و بوشهر آغاز شد. 

 بیماران خاص و صعب العلاج شامل تالاسمی، هموفیلی، دیالیز( خونی و صفاقی)، ام اس، ای بی، متابولیک (ام پی اس)، SMA، اتیسم، سیستیک فایبروزیس، پیونداعضا و سرطان ها است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها