معاون وزیر ورزش ۲ پروژه‌ ورزشی در گالیکش را افتتاح کرد

گنبدکاووس - ایرنا - جمشید تقی‌زاده معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت ورزش و جوانان در ادامه سفر خود به گلستان عصر امروز پنجشنبه ۲ زمین چمن مصنوعی روستایی هر کدام به مساحت هزار و ۵۶ مترمربع و مجموع اعتبار ۱۴ میلیارد ریال را در شهرستان گالیکش واقع در شرق استان افتتاح کرد.

رییس اداره ورزش و جوانان گالیکش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: برای ساخت این ۲ زمین چمن مصنوعی که عملیات اجرایی آن‌ها از سال ۹۷ در روستاهای "اسلام آباد و عرب بوران" بخش مرکزی این شهرستان آغاز شد، ۱۴ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

جواد عجم، سرانه فضای ورزشی گالیکش با پنج سالن و سه فضای روباز ورزشی را ۵۵ سانتی‌متر مربع اعلام کرد و افزود: با افتتاح پروژه‌های امروز، این سرانه به ۵۸ سانتی‌متر مربع رسید که هنوز با میانگین کشوری (یک متر) فاصله زیادی دارد.

وی اظهارداشت: گالیکش هشت پروژه نیمه تمام ورزشی از جمله استخر و استادیوم فوتبال ولایت دارد که با بهره‌برداری آنها، وضعیت سرانه فضای ورزشی شهرستان بهتر می‌شود.  

شهرستان گالیکش با حدود ۶۴ هزار نفر جمعیت مشکل از اقوام و مذاهب گوناگون ۲۰ هیات ورزشی فعال در رشته‌های مختلف از جمله "بوکس، تکواندو، کاراته، والیبال و فوتبال پایه" دارد.

افتتاح زمین چمن مصنوعی روستای "کوسه" با هفت هزار مترمربع مساحت و اعتبار ۵۰ میلیارد ریال و نیز افتتاح زمین چمن مصنوعی شهر مرزی اینچه برون گنبدکاووس با هزار و ۷۵۰ مترمربع مساحت و اعتبار ۱۲ میلیارد ریال از دیگر برنامه‌های عصر امروز پنجشنبه معاون وزیر ورزش و جوانان در سفر به شرق استان گلستان است.

رییس اداره ورزش و جوانان کلاله در این خصوص به ایرنا گفت: مرحله نخست پروژه زمین چمن مصنوعی استاندارد فوتبال این شهرستان با هزینه ۵۰ میلیارد ریال با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان در روستای "کوسه" افتتاح می‌شود.

نازمحمد واحدی، مساحت این زمین چمن مصنوعی که عملیات اجرایی آن از سال ۹۵ آغاز شد را هفت هزار متر مربع اعلام کرد و افزود: در مرحله نخست چمن مصنوعی افتتاح و در مرحله بعدی سکوی ویژه تماشاگران و پیست دو و میدانی آن به بهره‌برداری خواهد رسید.

رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس نیز به ایرنا گفت: این شهرستان ۱۴ پروژه نیمه تمام ورزشی داشت که با پیگیری مسوولان عملیات ساخت ۲ پروژه آن شامل چمن مصنوعی اینچه برون و کرند به پایان رسید.

حجت الله یوسفی ادامه داد: هفته گذشته زمین چمن مصنوعی روستای مرزی کرند بخش داشلی برون به مساحت هزار و ۵۰۰ متر مربع و هفت میلیارد ریال اعتبار با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری افتتاح شد.

وی افزود: امروز نیز با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال شهر اینچه برون بخش داشلی برون این شهرستان به مساحت هزار و ۷۵۰ متر مربع و ۱۲ میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها