برگزاری مسابقه تنیس باعث رونق توریسم ورزشی کیش می‌شود

کیش--ایرنا- رئیس هیات تنیس کیش برگزاری مسابقه بین‌المللی تنیس در کیش را در رونق توریسم ورزشی کیش موثر دانست و بر تداوم برگزاری چنین مسابقاتی در جزیره تاکید کرد.

عدالنبی شرفی امروز در خصوص برگزاری این مسابقه گفت: این مسابقات از ۲۴ دی ماه آغاز شد و شامل مسابقات جام حذفی تنیس باشگاه‌ها و دسته‌جات آزاد بانوان و آقایان، مسابقات تور جهانی جوانان زیر ۱۸ سال (ITF) و مسابقات تنیس ساحلی قهرمانی کشور بود.
وی افزود: در ابتدا مسابقات جام حذفی تنیس باشگاه‌ها و دسته‌جات آزاد بانوان از ۲۴ دی ماه لغایت۴ بهمن ماه برگزار شد که طی آن ۷۳ تیم از ۱۲ استان کشور با عنوان جام خلیج فارس با یکدیگر به رقابت پرداختند که در این دوره از مسابقات بیش از ۲۰۰ ورزشکار حضور داشتند.
شرفی ادامه داد: مسابقات تور جهانی جوانان زیر ۱۸ سال (ITF)  از تاریخ ۴ بهمن لغایت ۱۱ بهمن ۹۹ برگزار شد و تیم‌هایی از کشورهای ایران، ترکیه، رومانی، آمریکا، آلمان، مالی، روسیه و لتونی در این دسته از مسابقات شرکت کردند که طی آن ۴۸ نفر پسر و ۴۲ نفر دختر با یکدیگر به رقابت پرداختند و کشور ایران قهرمان این مسابقات شد و در مسابقات دونفره پسران کشور آمریکا به مقام نخست دست یافت و در دو نفره دختران کشور ترکیه مقام قهرمانی را کسب نمود.
وی تعداد شرکت کنندگان در این مسابقات را ۹۰ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد شرکت کنندگان در این مسابقات بیش از این بود که با توجه به شرایط موجود و شیوع بیماری کرونا و انصراف‌هایی که از سوی تیم‌ها صورت گرفته بود ۹۰ نفر در این مسابقات شرکت کردند.
شرفی به برگزاری مسابقات جام فجر در ادامه این سری از مسابقات اشاره کرد و گفت: این مسابقات از ۱۱ بهمن ماه لغایت ۲۳ بهمن ماه و با حضور ۲۰استان به اضافه جزیره کیش و قشم و ۶۱۰ نفر شرکت کننده برگزار شد. همچنین مسابقات ساحلی قهرمانی کشور در ادامه این مسابقات برگزار شد و ۲۰ تیم و ۴۰ ورزشکار به مصاف یکدیگر رفتند که از تاریخ ۱۷ بهمن لغایت ۲۲ بهمن ماه در محل پلاژ آقایان برگزار شد که در مراسم پایانی این مسابقات عزیزاله فرضی پور سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش، عبدالنبی شرفی رئیس هیئت تنیس کیش و رحمان سادات نجفی رئیس جامعه بازاریان کیش حضور و از برندگان آن با اهداء لوح و جوایز تقدیر به عمل آوردند.
رئیس هیئت تنیس جزیره کیش با اشاره به حضور بالای شرکت کنندگان در این مسابقات و تأثیر آن بر گردشگری جزیره کیش تصریح کرد: در این دوره از مسابقات بالغ بر هزار نفر بازیکن و مربی و در حدود ۳ هزار نفر خانواده‌های تنیسورها نیز حضور داشتند که این امر باعث رونق دوچندان توریست ورزشی در جزیره کیش می‌شود. امیدواریم این مسابقات تداوم داشته و شاهد مسابقات دیگری در جزیره کیش باشیم.
وی در ادامه افزود: تمامی مسابقات با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد و بازیکنان ملزم به انجام تست PCR  ۷۲ ساعت قبل از حضور در این مسابقات بودند و طی برگزاری این مسابقات تمام اصول بهداشتی به خوبی رعایت شد.
 شرفی در پایان از همکاری رسانه‌های جزیره کیش اعم از روزنامه‌ها، پایگاه خبری، خبرگزاری‌ها، روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش و عکاسان خبری که با پوشش خبری این مسابقات در نشر اخبار نقش بسیار بسزایی را ایفا کردند تقدیر و تشکر نمود.
لازم به ذکر است مسابقات تنیس جام حذفی آقایان امروز ۲۳ بهمن ماه ساعت ۱۱ در زمین تنیس مجموعه المپیک کیش  و مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات ساعت ۱۶ برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha