تشکل‌های جوانان اصفهان ۱۰۵ هزار بسته معیشتی توزیع کردند

اصفهان - ایرنا - معاون فرهنگی و جوانان اداره‌ کل ورزش و جوانان اصفهان گفت: تشکل‌های جوانان و سازمان‌های مردم نهاد این استان از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۰۵ هزار بسته معیشتی و بهداشتی بین نیازمندان توزیع کرده‌اند.

عباس مرادیان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲ هزار بسته از این تعداد مربوط به اقلام بهداشتی پیشگیرانه از بیماری کووید ۱۹ مانند مواد ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش بوده است.

وی اضافه کرد: در قالب رزمایش همدلی سه هزار بسته معیشتی آماده و از سوی اعضای ۱۹ سازمان مردم نهاد در اختیار خانواده‌های محروم قرار گرفته است.

معاون فرهنگی و جوانان اداره‌ کل ورزش و جوانان اصفهان تصریح کرد: در ماه‌های گذشته یک صد هزار بسته شامل کیف و لوازم التحریر تهیه و شماری از آن به دانش آموزان نیازمند در استان و برخی مناطق جنوبی کشور تحویل شد.

مرادیان خاطرنشان کرد: توزیع بسته‌های معیشتی، بهداشتی از جمله فعالیت‌هایی است که تشکل‌های مردمی جوانان استان با محوریت اقدامات بشردوستانه بویژه در ماه‌هایی که شیوع ویروس شدت یافت انجام دادند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به افزایش شمار تشکل‌ها نسبت به سال‌های گذشته تصریح کرد: اکنون ۲۴۷ سازمان مردم نهاد دارای اعتبارنامه در استان فعالیت دارند و ۲۱ اعتبارنامه در یازده ماه امسال صادر شد و پنج اعتبارنامه در حال صدور است.

معاون فرهنگی و جوانان اداره‌ کل ورزش و جوانان اصفهان افزود: تشکل‌های جوانان استان در این مدت ۴۵ طرح در موضوعات مختلف مانند اشتغال و استارت آپ مطرح کردند و در این خصوص ۱۳ کارگاه عمومی دانش افزایی و ارتقای مهارت اعضای سازمان های مردم نهاد برگزار شد.

تاکنون یک میلیون و ۴۸۸ هزار و ۹۸۱ نفر در کشور به طور قطعی به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۸ هزار و ۶۸۶ نفر رسیده است.

بر اساس آخرین تحلیل ها، ۳۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۷۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۳۴ شهرستان نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

استان اصفهان افزون بر پنج میلیون نفر جمعیت و ۲۴ شهرستان دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها