دانش‌آموزان سواد رسانه‌ای خود را تقویت کنند

یزد - ایرنا - رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: دانش‌آموزان و اعضای انجمن‌های اسلامی در مدارس باید روز به روز سواد رسانه‌ای خود را در استفاده مناسب از فضای مجازی تقویت کنند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری چهارشنبه شب در جمع اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان مدارس پسرانه شهر یزد با اشاره به اهمیت فضای مجازی افزود: از این فضا برای پیگیری اهداف فرهنگی و بصیرتی در راستای اهداف نظام و انقلاب‌اسلامی استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی یک فرصت است و اگر صحیح استفاده نشود به تهدید تبدیل می‌شود ادامه داد: ارتقای دانش سواد رسانه‌ای از لحاظ بینشی، بصیرتی و معرفتی جزو ملزومات این فضاست و هرچند تاکنون اقداماتی صورت گرفته است ولی باید بهتر مورد استفاده قرار گیرد.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اظهار کرد: نسل جوان باید هوشمندانه از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برای انتقال پیام‌های انقلاب اسلامی وظایف خود را انجام دهند که مسوولیت آنها سنگین و نقش‌آفرین است.

حاج علی اکبری با بیان اینکه دشمنان از فضای مجازی برای برخی فعالیت‌های سوء فرهنگی علیه ارزش‌ها و نسل جوان استفاده می‌کنند،  هوشیاری اعضای انجمن‌های اسلامی را با همکاری متولیان امر خواستار شد و گفت: باید فضای مجازی دقیق مدیریت و استفاده شود.

همچنین وی عصر دیروز ( چهارشنبه )  در جمع اعضای انجمن‌های اسلامی مدارس دخترانه یزد که با رعایت نکات بهداشتی در این شهر برگزار شد، پیروزی انقلاب اسلامی بر رژیم ستم شاهی در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ را به عنوان یک روز خدایی در تاریخ کشور ما موجب بروز حوادث متعدد منطقه‌ای و جهانی شد، نامید.

وی با گرامیداشت دهه فجر و روز استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی و با زنده نگه داشتن یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام‌خمینی (ره) به اهمیت شناخت تحولات انقلاب  از سوی دانش‌آموزان اشاره کرد و ادامه داد: باید جریان سال‌های گذشته نظام بیش از قبل از سوی آینده‌سازان بازکاوی شود.

 اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از جمله سازمان‌های عمومی غیردولتی است که پس از انقلاب ۱۳۵۷ به دستور حضرت امام (ره) تشکیل شد و اساسنامه اتحادیه در سال ۱۳۷۴ به تصویب شورای انقلاب فرهنگی رسید.

تعداد دانش آموزان استان یزد در سال تحصیلی جاری حدود ۲۷۰ هزار نفر است که در ۲ هزار و ۱۰۰ واحد آموزشی به دلیل شیوع ویروس کرونا با استفاده از شبکه شاد از طریق فضای مجازی تحصیل می‌کنند.  

همچنین رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور دیروز( چهارشنبه) در آیین راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن مردم یزد در میدان امیرچقماق این شهر گفت : پیام ۲۲ بهمن برای دشمنان نظام ایستادگی، صلابت و عزت است که آنها به طور قطع بیشتر از قبل خشمگین خواهند ساخت و پیام این روز برای مسوولان نظام خدمت عاشقانه، مجاهدانه و صمیمانه به ملت است.

حاج علی‌اکبری مسیر پیش روی ملت ایران را راهی روشن و پرافتخار ذکر کرد و گفت: روزهای روشنی در انتظار این ملت مقاوم است .

وی تصریح کرد: آنچه در ۲۲ بهمن سال ۵۷ رخ داد، لبیک یک ملت بزرگ به آرمان پیامر اعظم(ص) بود که پس از چند قرن در جریان انقلاب اسلامی به این آرمان بزرگ علوی و نبوی لبیک گفتند و نظامی را بر اساس الگوی علوی و فاطمی تاسیس کردند، این بزرگترین انقلابی است که به دست مردمی مومن ایجاد شده و خداوند نیز نصرت خود را بر آنها نازل کرد و امروز در برابر چشمان متعجب دوست و دشمن این نهضت بزرگ همچنان سربلند و باشکوه مسیر خود را ادامه می دهد .
حاج علی‌اکبری ادامه داد:  انقلاب ما دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است زیرا هدف آن تحقق آرمان الهی و آماده کردن شرایط، مقدمات، تربیت یار، گفتمان سازی، زمینه فراهم کردن برای آن واقعه عظیم و سعادت آفرین است و هیچ انقلاب دیگری این ویژگی نداشته است

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha