انصار الله: دفاع از یمن تا توقف نهایی تجاوز ادامه می یابد

تهران- ایرنا- رییس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن و سخنگوی جنبش انصار الله گفت: دفاع مشروع از یمن تا توقف نهایی تجاوز و محاصره کشور ادامه خواهد یافت.

محمد عبدالسلام در حساب توئیتری خود نوشت: جنایات ائتلاف متجاوز سعودی -آمریکایی علیه مردم یمن بی سابقه و با وحشیگری و تروریسم همراه است و عربستان و امارات باید به لحاظ حقوقی تحت پیگرد قرار گیرند، دو کشوری که نه تنها به لحاظ انسانی بلکه به لحاظ سیاسی منفورند.

وی همچنین، چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پیشرفت های آن در تمامی زمینه ها را به عنوان الگویی منحصر بفرد و بی نظیر برای یک کشور مستقل، قوی و قدرتمند در جهان اسلام تبریک گفت.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن "عبدربه منصور هادی" رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند. براثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شدند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو می‌باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha