احتمال خطا در اعلام وضعیت آبی کرونایی مشهد وجود دارد

مشهد- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اگرچه وضعیت مشهد در نرم افزار ماسک آبی شده است اما با شواهد موجود احتمال خطا در رنگ بندی کرونایی این کلانشهر وجود دارد.

دکتر مهدی قلیان اول چهارشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال مکاتبه با متولیان نرم افزار «ماسک» پیرامون وضعیت آبی مشهد هستیم، چراکه در هفته‌های اخیر شاهد کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، افزایش تجمعات و رفت‌ و آمدها بوده‌ایم.
وی از افزایش شیب ملایم موارد بستری روزانه ناشی از کرونا در خراسان رضوی خبر داد و گفت: در حال حاضر مراجعان سرپایی دارای علائم مشکوک نیز به میزان حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.
وی تاکید کرد: در  رنگ‌بندی جدید ماسک، شهر کاشمر هم نارنجی شده است درصورتی که شهرهای همجوار مانند خلیل‌آباد، بردسکن و کوهسرخ  همان شرایط را دارند اما همچنان در وضعیت زرد کرونایی هستند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: رنگ آبی مشهد و نارنجی کاشمر با توجه به مستندات موجود مورد اعتراض است و بنابراین مجددا آمار را ارسال کردیم تا درباره وضعیت شهرها بازبینی صورت گیرد.

عصر امروز مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرده بود: بر اساس رنگ بندی جدید نرم افزار ماسک، وضعیت شهر مشهد از نظر شیوع کرونا با کاهش تعداد مبتلایان به این ویروس از زرد به آبی تغییر یافت.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.
به گزارش سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون یک میلیون و ۴۸۸ هزار و ۹۸۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اندو با فوت ۶۱ بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۸ هزار و ۶۸۶ تن رسیده است.
بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هفت هزار و ۵۸۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۱۱ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۴۸۸ هزار و ۹۸۱ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها