بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب با حضور ایرانیان مقیم لاهور برگزار شد

اسلام‌آباد - ایرنا - گردهمایی صمیمانه‌ای به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با حضور سرکنسول جمهوری اسلامی ایران و هموطنان مقیم در شهر «لاهور» مرکز ایالت پنجاب پاکستان برگزار شد.

به‌ گزارش ایرنا، نشست ایرانیان مقیم شهر لاهور به ویژه دانشجویان کشورمان به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب روز چهارشنبه مطابق با محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا در محل خانه فرهنگ ایران برگزار شد.

«محمدرضا ناظری» سرکنسول ایران در لاهور و «جعفر روناس» مدیر خانه فرهنگ کشورمان در این شهر از میهمانان استقبال و طی سخنرانی به گوشه‌هایی از پیشرفت ایران اسلامی در بخش‌های مختلف در طول بیش از ۴ دهه پس از پیروزی انقلاب اشاره کردند.

از جمله برنامه‌های امروز بعد از اجرای سرود ملی ایران و پاکستان، قرائت قرآن و برگزاری یک دوره مسابقه ورزشی بود.

سرکنسول ایران در لاهور در این مراسم ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب، به سه عامل پیروزی انقلاب توکل به خدا، رهبری حکیمانه امام راحل و حضرت آیت الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری و در ادامه استقامت مردم اشاره کرد.

ناظری افزود: مهمترین دلیل در اهمیت جایگاه و موقعیت برتر ایران در منطقه همین بس که ادبیات تغییر رژیم از سوی استکبار جهانی به همراهی و کنترل سلاح‌های راهبردی ایران تغییر یافته است.

براساس این گزارش، جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همزمان با جشن‌های باشکوه در سراسر میهن اسلامی و در کشورهای مختلف جهان، با توجه به تمهیدات بهداشتی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با برنامه ریزی‌های خاصی توسط سفارت ایران در اسلام‌آباد، سرکنسولگری‌ها و نمایندگی‌های فرهنگی کشورمان در شهرهای مختلف پاکستان نیز برگزار شد.

در طول ایام دهه مبارک فجر نیز مراسم‌های مختلفی مطابق با پروتکل‌های بهداشتی از سوی نهادهای مختلف ایرانی در پاکستان از جمله رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، خانه‌های فرهنگ در ایالات مختلف، سرکنسولگری‌های ایران در لاهور، پیشاور، کراچی و کویته به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار جهان