هزار میلیارد ریال اعتبار جدید به پروژه خلخال - منجیل تزریق می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ استاندار اردبیل گفت: با تزریق هزار میلیارد ریال اعتبار جدید به پروژه راه‌سازی خلخال - منجیل عملیات اجرایی قطعه اول و دوم این راه آغاز می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ، اکبر بهنامجو در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی قطعه چهار پروژه راه اصلی خلخال - منجیل افزود: این اعتبار از محل فاینانس بانک مسکن تامین شده و با تزریق آن قطعات ۱ و ۲ این پروژه راه‌سازی بزرگ جنوب استان اردبیل در حدفاصل روستای درو تا قشلاق دیز اجرا خواهد شد.

وی گفت: با پرداخت کامل مطالبات پیمانکار مجری قطعه ۳ و ۴ پروژه راه اصلی خلخال به منجیل و افزایش ماشین‌آلات راه‌سازی از سوی این پیمانکار در مسیر اجرای طرح راه‌سازی عملیات اجرایی پروژه شتاب گرفته و با توجه به وضعیت و شرایط جوی مساعد منطقه و محل اجرا قطعات زیرساخت پروژه فعال است.

استاندار اردبیل از راه در حال ساخت خلخال به منجیل به عنوان یکی از محورهای ارتباطی مهم جنوب استان اردبیل یاد کرد که در آینده با تکمیل و بهره‌برداری از این راه اصلی ایمن و فاقد گردنه برفگیر ضمن فراهم شدن زمینه سفر در تمام فصول ، تحول بزرگی در رونق گردشگری ایجاد می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز گفت: در نیمه دوم سال جاری با پرداخت ۱۵۰ میلیارد ریال از مطالبات پیمانکار مجری طرح این پروژه برابر با برنامه زمان‌بندی پیش می‌رود.

محبوب حیدری اظهارکرد: از مجموع ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار مترمکعب عملیات خاک‌برداری یک میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب در طول مسیر اجرای پروژه انجام گرفته و همچنین از مجموع ۶۰۰ هزار مترمکعب خاک‌ریزی طول مسیر ۱۵۰ هزار مترمکعب خاک‌ریزی شده است.

او تشریح کرد: از چهار دهنه پل خاص واقع در طول مسیر عملیات اجرایی سه پل خاص پایان یافته و کار ساخت یک پل نیز در حال تکمیل است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در طول مسیر و در قطعات زیرساخت علاوه بر چهار پل خاص ۶۰ پل تیپ در نظر گرفته شده که تاکنون عملیات اجرایی ۱۵ دهنه پل پایان یافته است.

او اظهارکرد: با عقد پیمان با پیمانکار مجری عملیات آسفالت برنده مناقصه زمینه آسفالت هشت کیلومتر از مسیر ۲۵ کیلومتری زیرساخت این راه بزودی فراهم می‌شود.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha