۲۲ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۰۶
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84225647
۰ نفر

برچسب‌ها

روسیه رادیو آمریکایی آزادی را نقره داغ کرد

مسکو - ایرنا - روسیه بخش روسی رادیو آزادی آمریکا را بخاطر نقض قانون عوامل خارجی در این کشور ۱۱ میلیون روبل (معادل ۱۴۶ هزار دلار) جریمه کرد.

به گزارش ایرنا، دفتر مطبوعاتی سازمان نظارت بر ارتباطات جمعی روسیه (روس کوم نادزور) روز پنجشنبه در بیانیه ای یادآورشد: رادیو آزادی اروپا بخاطر عدم رعایت قانون عوامل خارجی و خودداری از اشاره کردن به عامل خارجی بودن خود در منابع اینترنتی اخبارش به پرداخت جریمه ۱۱ میلیون روبلی محکوم شده است.

در این بیانیه آمده است : اخبار رسانه های خارجی که نقش عامل خارجی را ایفا می کنند باید مطابق با علامت گذاری مربوطه در قلمرو روسیه منتشر شود. 

سازمان نظارت بر ارتباطات جمعی روسیه ادامه داد که  این قانون برای اینکه مخاطبان بدانند  اخبار این رسانه ها (عوامل خارجی) در جهت منافع کشورهای دیگر است، تصویب شده است.

در مجموع رادیو آزادی بخاطر نقض قانون عوامل خارجی، ۱۶۶ مورد اخطاریه کتبی دریافت کرده است.

وزارت دادگستری روسیه از سه سال پیش رادیو آزادی و رادیو صدای را در فهرست عوامل خارجی روسیه قرار داده بود. 

به گزارش ایرنا، وزارت دادگستری در اخطاریه خود به این دو رسانه آمریکایی و سه رسانه آنها در روسیه شامل رادیو «ایدل رئالی» ، «قفقاز رئالی» و کانال تلویزیونی «ناستایاشی ورمیا» (رسانه های متعلق به رادیو آزادی)، اعلام کرده بود که به عنوان عوامل خارجی در روسیه شناخته می شوند.

بر اساس قانون عوامل خارجی، رسانه های فعال در روسیه در صورت تامین مالی از خارج، در این کشور عوامل خارجی شناخته و مطابق قانون محدودیت هایی در فعالیت آنها اعمال خواهد شد.

این رسانه ها می بایست در اخبار در منابع اینترنتی خود حتما به عامل خارجی بودن خود اشاره کنند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار جهان