امام جمعه کرج: جوانان ایرانی الگوی مردم جهان شده اند

کرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: سازندگی و بالندگی ایران توسط جوانان انجام شد و در این راه به خوبی درخشیدند و الگوی مردم جهان شده اند.

آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی عصر چهارشنبه در آیین پایانی دومین جشنواره جوان موفق استان البرز که در تالار شهیدان نژاد فلاح کرج برگزار شد، افزود: امروز سالگرد چهل و دومین سال فجر انقلاب اسلامی را در شرایط کرونایی پشت سرگذاشتیم و مردم غیور و بصیر ایران بار دیگر در این روز حماسه ای بزرگ خلق کردند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره جوان موفق، اظهار داشت: انقلاب اسلامی به دست جوانان اتفاق افتاد و نقش اصلی را در سال های اولیه انقلاب جوانان به عهده داشتند به طوریکه با رهبری امام خمینی(ره) سلطنت طاغوت و سلسله شاهنشاهی از میان برداشته شد و حکومت مردم سالاری دینی را جایگزین کردند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه 42 سال از انقلاب گذشت و این کشور توسط جوانان حفاظت و حراست شد، خاطر نشان کرد: در دوران دفاع مقدس و همچنین دوران های مختلف پس از آن جوانان در تمام عرصه ها حضور داشتند و به خوبی درخشیدند.

وی اضافه کرد: انقلاب ما انقلاب فرهنگی، هویت بخش و جوان و انقلاب شکوفا شدن خصلت های ناب بود و در این میدان این مسیر هم باید با جوانان طی شود.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه ۲ سال از چله انقلاب گذشته و در این راستا باید گام های پخته تر و موثرتر برداشته شود، گفت: کارگزارانی که مسوولیت های اجرایی، قضایی و تقنینی جامعه را در اختیار خواهند داشت، باید با همان تربیت اولیه انقلاب و شور و باور در عرصه حاضر باشند.

وی با بیان اینکه لازمه ادامه انقلاب انگیزه و باورهایی است که انقلاب را تحقق بخشید و تثبیت و حفاظت کرد، اظهار داشت: در چله دوم انقلاب هم باید افرادی با همان شور و حال انقلاب همچون  افراد جهادی، اهل ایمان، آخرت گرا، آرمان خواه، ارزشی، ضد فساد و دشمن شناس باشندتا بتوانیم در مرحله جامعه سازی، دولت سازی و تمدن سازی به توفیقات لازم برسیم.

بدون حضور جوانان به اهداف انقلاب نمی رسیم

امام جمعه کرج با تاکید بر اینکه به اهداف انقلاب بدون حضور جوانان نخواهیم رسید، گفت: ایمان یکی از مهمترین شاخصه هایی است که ما را به هدفمان می رساند.

وی با اشاره به منویات امام خمینی (ره) در خصوص ایمان افزود: شما جوانان با قدرت ایمان این نهضت را تا اینجا آوردید و به پیروزی رساندید پس این قدرت ایمان را حفظ کنید و به فضل خدا از این به بعد هم با همت والای شما جوانان تتمه ریشه فساد و استکبار از بیخ و بن کنده خواهد شد.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به فرمایش امام راحل مبنی بر اینکه آنها بنا داشتند جوان های ما را فاسد کنند تا اینکه بی تفاوت شوند، تصریح کرد: در وهله اول باید مواظب باشیم فسادی متوجه جوانان ما نشود و آنچه ایمان جوان را مورد خدشه قرار می دهد، فساد است و عوامل فساد باید از بین برود.

وی با بیان اینکه یکی از آفات انقلاب بی تفاوتی است، خاطر نشان کرد: اگر جوانان ما بی تفاوت باشند، یعنی دشمن به هدف خود رسیده است.

وی افزود: جوانان استان، شهر و کشور نسبت به مسائل پیرامون اجتماعی خود نباید بی تفاوت باشند و هر کس به اندازه استعدادی که خدا به او داده، باید نسبت به آن اقدام موثر داشته باشد.

امام جمعه کرج تاکید کرد: دولت های استکباری تنها مانع و مهمترین مانع را برای رسیدن به منافع خود و استیلا بر منابع کشور را جوانان می دانند لذا با برنامه ریزی هایی که دارند تلاش می کنند جوانان را از ادامه فعالیت بازدارند و آن ها را فلج کنند.

وی خاطر نشان کرد: دشمنان از امپراتوری های رسانه ای در اختیار خود استفاده می کنند و به بهترین نحو ممکن از آن ها بهره برداری می کنند و برای اینکه جوانان را زمین گیر کنند سعی دارند آن ها را به انواع مشغولیت ها سرگرم کنند.

آیت الله حسینی همدانی گفت: دشمنان در ذهن جوانان ما مطالبی را القا می کنند تا موضوعات را به خوبی تشخیص ندهند و خود آگاهی را از انسان ها می گیرند و برخی اوقات عده ای را ناآگاه می کنند.

وی با بیان اینکه دشمن بر روی جوانان ما به دقت تمام جنگ شناختی انجام می دهد، اظهار داشت: گاهی اوقات جنگ های ترکیبی در موضوعات مختلف انجام می دهد و آن ها را در یک هجمه ای قرار می دهند تا نتوانند فعالیتی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب خاطر نشان کرد: دشمنان  کارهای گوناگونی می کنند که مخاطبش جوان های ما باشند تا آن ها را تبدیل به عنصری کنند که فاقد ایمان، شجاعت و انگیزه باشد که البته تاکنون نتوانستند و بعد از این هم نخواهند توانست و خدا کمک کرده در مسیری بر خلاف مسیری که آنها ترسیم می کنند، حرکت کنیم.

وی با اشاره به روند برگزاری دومین جشنواره جوان موفق بیان داشت: برای این جشنواره ۶ هزار و ۲۰۰ رزومه به دبیرخانه آن آمد که در ۱۹ کارگروه مورد بررسی قرار گرفته است.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه ۲۷ رزومه مورد تقدیر قرار خواهند گرفت، تصریح کرد: از این تعداد ۱۳ نفر شایسته تشویق و ۱۴ نفر دیگر مورد تقدیر قرار می گیرند.

وی اضافه کرد: در این جشنواره در سه محور جوان موفق کشاورز روستایی، جوان موفق سرباز و ایده نو  شایسته تقدیر و تشویق نداشته ایم و انتظار می‌رود جوانان در این حوزه‌ها اقدامات مؤثرتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه در عرصه موسیقی و ادبیات شایسته تشویق انتخاب شد، اما کار فاخری ارائه نشده است، متذکر شد: بخش مادر جوان و موفق نیز به این جشنواره اضافه شد و ۲ نفر در این حوزه انتخاب شده اند.

در آیین پایانی دومین جشنواره جوان موفق «مسعود شاه پوری» دکترای مدیریت استراتژیک، معلول توان یاب «مجید رجب لو» مدیر عامل استارتاپ توان یاب، «هانیه کریمی» و «سیده حوریه رضوی»  از برگزیدگان بخش های مختلف این جشنواره شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها