جشن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در امارات بصورت مجازی برگزار شد

تهران - ایرنا - جشن روز ملی جمهوری اسلامی ایران در امارات، بصورت مجازی برگزار شد و میهمان ویژه دولت امارات در این مراسم، عبدالله بن طوق وزیر اقتصاد این کشور بود که بصورت ویدئو کنفرانس شرکت و سخنرانی کرد.

به گزارش سفارت ایران در امارات متحده عربی، همزمان با این مراسم، شیخ خلیفه بن زاید رییس امارات عربی متحده، شیخ محمد بن راشد معاون رییس دولت، نخست وزیر امارات و حاکم دبی و شیخ محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی در پیام های جداگانه‌ای سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوی اسلامی ایران  تبریک گفتند.

در مراسم مجازی بزرگداشت انقلاب اسلامی در سفارت کشورمان در ابوظبی، عبدالله بن طوق وزیر اماراتی در سخنانی ضمن تبریک سال جدید میلادی و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به رییس و کادر دیپلماتیک سفارت کشورمان در ابوظبی و شهروندان ایرانی مقیم امارات گفت: دو کشور امارات و ایران از لحاظ جغرافیایی بهم نزدیکند و برای سال های متمادی روابط فرهنگی و تجاری با یکدیگر دارند. افزون بر آن، دو کشور و ملت دارای روابط تاریخی و دیرینه با هم هستند.

این مقام اماراتی افزود: در حالی که جمهوری اسلامی ایران این مناسبت تاریخی را جشن می‌گیرد، ما در امارات برعمق و امکانات روابط برادرانه تاکید و از نقش جامعه ایران در توسعه و پیشرفت کشور خود قدردانی می‌کنیم.

وزیر اقتصاد ارات متحده عربی از پیشرفت روابط امارات و ایران در زمینه‌های مختلف استقبال و تاکید کرد: در عرصه اقتصادی، همکاری بین امارات و ایران در تجارت و سرمایه گذاری شاهد رشد قابل ملاحظه‌ای بوده است و دو کشور به منظور بهره‌برداری از  فرصت های خوب اقتصادی همواره با یکدیگر همکاری کرده‌اند.

سید محمد حسینی رییس نمایندگی سیاسی جمهوری اسلامی ایران در امارات نیز در این مراسم با ذکر دستاوردهای علمی، اقتصادی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته با وجود مشکلات و تحریم‌های فراوان، بر نقش مردم کشورمان در حمایت و پشتیبانی از آرمان‌های انقلاب تاکید کرده و این امکانات را ظرفیتی مهم برای توسعه روابط میان دو کشور دانست.

وی با اشاره به نظر مقام های ارشد جمهوری اسلامی ایران ازجمله رییس جمهوری محترم و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه بر همکاری سازنده و گسترش روابط حسنه با همسایگان به خصوص کشور دوست و برادر، امارات عربی متحده تاکید کرد و ملاقات های بسیار خوب خود با مسئولین عالیرتبه اماراتی و عالیجنابان شیوخ حاکم، را در مدت کوتاه اخیر، نشانه وجود نگاه مثبت میان دو کشور برای توسعه روابط برشمرد و ابرازامیدواری کرد که این روابط شاهد گسترش هر چه بیشتر باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار سیاست