ائتلاف سعودی مدعی سرنگونی ۲ پهپاد یمنی شد

تهران- ایرنا- ائتلاف متجاوز سعودی مدعی سرنگونی دو فروند هواپیمای بدون سرنشین نیروهای یمنی در جنوب عربستان شد.

روزنامه سعودی عکاظ، روز چهارشنبه به نقل از «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی مدعی شد که نیروهای این ائتلاف ۲ فروند هواپیمای بدون سرنشین بمب گذاری شده را که توسط حوثی های یمن برای حمله به عربستان به پرواز درآمده بود، رهگیری و سرنگون کردند.

وی  همچنین مدعی شد که هدف این پهپادها اماکن غیرنظامی و شهروندان در منطقه جنوبی بوده است.

منابع یمنی روز چهارشنبه از هدف قرار دادن آشیانه هواپیماهای جنگی عربستان در فرودگاه ابها با استفاده از ۴ فروند پهپاد صماد ۳ و قاصف۲k  خبر دادند.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: سعودی ها از این فرودگاه برای حمله به مردم یمن استفاده می کردند و به همین دلیل هدف قرار گرفت.

وی افزود: رژیم متجاوز سعودی تمام هشدارهای قبلی و مکرر ما را برای استفاده از فرودگاه های غیرنظامی برای اهداف نظامی نادیده می گیرد. این هدف گیری در پاسخ به ادامه بمباران هوایی و ادامه محاصره وحشیانه کشورمان صورت می گیرد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد :تا زمانی که تهاجم و محاصره ادامه داشته باشد حملات هم ادامه خواهد داشت که خداوند می فرماید "هرکس به شما حمله کند ، مانند او به او حمله کنید."

عربستان سعودی از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن "عبدربه منصور هادی" رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند. براثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شدند.

مقامات نهادهای وابسته به سازمان ملل از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، مواجه می‌باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار جهان