بازتاب برپایی مراسم ۲۲ بهمن ایران در رسانه های چین

تهران- ایرنا- رسانه های چین از جمله خبرگزاری رسمی این کشور در کنار تلویزیون دولتی چین، حضور متفاوت مردم ایران در راهپیمایی متفاوت ۲۲ بهمن امسال را بازتاب دادند.

به گزارش ایرنا، شینهوا خبرگزاری رسمی چین روز چهارشنبه در گزارشی نوشت: ایرانیان برای بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امروز چهارشنبه در تجمع های سراسری شرکت کردند.

بر این اساس، ایرانیان اگرچه سال های گذشته به صورت حضوری در جشن انقلاب شرکت می کردند اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، شرکت کنندگان با استفاده از خودرو ، موتور و دوچرخه در راهپیمایی شرکت کردند.

خبرگزاری رسمی چین در بخش دیگری از این گزارش به بازتاب سخنرانی تلویزیونی «حسن روحانی»  رییس جمهوری اسلامی ایران به مناسبت ۲۲ بهمن پرداخت و نوشت: روحانی تاکید کرده است در صورتی که سایر اعضای برجام به تعهدات خود عمل کنند، ایران هم به تعهدات هسته ای خود باز خواهد گشت.

گزارش به نقل از رییس جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: روزی که شاهد اجرای تعهدات توافق هسته ای توسط کشورهای ۱ + ۵ باشیم ما نیز آماده اجرای تعهدات خود خواهیم بود.

شینهوا  نوشت : روحانی با اشاره به «شکست»  فشار حداکثری دولت و رییس جمهوری پیشین آمریکا علیه ایران گفت: دوران جنگ اقتصادی به پایان رسیده است و دیگر جنگ و فشار حداکثری وجود ندارد.

«سی سی تی وی» تلویزیون دولتی چین هم ضمن بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن ایران گزارش داد که رییس جمهوری ایران در سخنرانی خود به این مناسبت،  بازیگران منطقه ای و بین المللی را برای گفت و گو با ایران فراخوانده و گفته است «گفت و گو مسیر سیاسی جهان برای توافق با ایران خواهد بود».

سایر رسانه های چین از جمله تارنمای سینا و روزنامه چاینا دیلی نیز در گزارش های جداگانه ای راهپیمایی مردم ایران در جشن انقلاب را پوشش دادند.

چاینا دیلی نیز  نوشت: ایرانیان برای گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز چهارشنبه در تجمعات سراسری شرکت کردند.

 برخلاف سال های گذشته که مشارکت گسترده مردم در تجمع های به صورت حضوری بود شرکت کنندگان امسال با استفاده از خودرو ، موتور و دوچرخه در این مراسم شرکت کردند زیرا مقام ها به دلیل بیماری همه گیر کرونا، مردم را از ازدحام در خیابان ها منع کرده بودند.

گزارش با یادآوری اینکه وسایل نقلیه با شعارهایی در حمایت از انقلاب اسلامی تزئین شده بودند ادامه داد: در تهران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی موشک های بالستیک را در میدان آزادی  به نمایش گذاشت.

چاینا دیلی نوشت : در شهرهای مختلف نیز رانندگان برای بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب از تهران پایتخت  ایران الگو گرفتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار جهان