شکوه حضور جوانان در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه چهارمحال و بختیاری

شهرکرد-ایرنا- جوانان چهارمحال و بختیاری بار دیگر با حضور در راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران،با شکوه متفاوت شور انقلابی خود را به نمایش گذاشتند.

یکی از ایثارگران حاضر در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ در خصوص اهمیت پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی که پس از سال‌ها حکومتی از نوع اسلامی را به وجود آورده است و این حکومت به سادگی به دست نیامده، هزاران جان در این مسیر فدا شده است و تلاش‌ و مجاهدت‌های خستگی ناپذیری در راه انقلاب اسلامی وجود داشته است.

بهرام صالحی در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: پاسداری از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی، وظیفه هر ایرانی مسلمان و هر کسی که دلش برای ایران و انقلاب اسلامی می‌تپد، ضروری است.

وی افزود: همه افراد در تمامی عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی با انجام صحیح وظایف خود در جهت حفظ ارزش‌ها اقدام می‌کنند.

به گفته وی، انقلاب اسلامی ۴۲ سال خود را از طوفان فتنه‌های گوناگون حفظ کرده است و درحال طی کردن مسیر رشد و شکوفایی است.

وی با اشاره به مردمی بودن انقلاب اسلامی بیان کرد: مردم ایران با وجود تمامی مشکلات اقتصادی در صحنه‌های گوناگون انقلاب اسلامی حضوری فعال دارند و با حضور خود به دشمنان انقلاب اسلامی نشان می‌دهند که این کشور و انقلاب اسلامی از پشتوانه عظیم مردمی برخوردار است و مانع رسیدن آن‌ها به سیاست‌ها و اهداف شوم خود می‌شود.

یکی از جوانان استان نیز در خصوص اهمیت پاسداری از انقلاب اسلامی بیان کرد: انقلاب اسلامی بر اساس ارزش‌های دینی  شکل گرفته است و پاسداری از آن منجر به شناخت کامل از انقلاب اسلامی و پی بردن به معارف می‌شود.

محمدحسین حسینی افزود: جمهوری به معنای مشارکت همه مردم در تمامی عرصه‌ها است و با شرکت و حضور پرشور در راهپیمایی‌ها می‌توان در جهت رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی کمک کرد.

یکی دیگر از جوانان در پاسخ به خبرنگار ایرنا در خصوص ضرورت پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی بیان کرد: انقلاب اسلامی دستاوردهای معنوی از جمله تحقق‌بخشی به خواسته‌های مردم به ویژه آزادی، عدالت‌خواهی و ظلم‌ستیزی و دستاوردهای مادی از جمله پیشرفت علم و صنایع دفاعی به همراه داشته است و تعالی و پیشرفت دستاوردهای انقلاب اسلامی قابل مشاهده است.

زهره اسدی افزود: پاسداری از دستاوردهای انقلاب مخصوص قشر خاصی نیست و لازم است همه افراد وظایف خود را به بهترین شکل انجام دهند.

به گفته وی، به طور مثال یک دانش‌آموز با درس خواندن و تلاش برای مفید بودن برای آینده جامعه خود و یک معلم یا مادر با تربیت و آموزش صحیح می‌تواند وظیفه خود را در این راه انجام دهد.

وی بیان کرد: یک ملت وقتی به سمت قله حرکت می‌کند با موانع و مشکلات زیادی ممکن است مواجه شود، همانطور که انقلاب اسلامی در طول ۴۲ سال با موانع و مشکلات زیادی مواجه شد، اما با صبر و شکیبایی ملت و با تلاش مسئولان می‌توان مشکلات موجود را برطرف کرد و انقلاب و جمهوری اسلامی را به نقطه عزت و اوج خود رساند.

اسدی گفت: مشارکت گسترده مردم از ۲ منظر داخلی و خارجی دارای اهمیت است که از منظر داخلی منجر به ایجاد امید، همدلی و تقویت روحیه مردم می‌شود تا بتوانند با قدرت بیشتری به انجام وظایف و حمایت از کشور بپردازند.

یکی از طلاب حوزه علمیه نیز وجه تمایز انقلاب اسلامی از رژیم طاغوت را دستاوردهای آن عنوان کرد و گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی کمک‌کننده رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی و حفظ آن است و بدون وجود این دستاوردها تفاوتی میان این دو وجود نخواهد داشت.

ابوالفضل جهانبخشی بیان کرد: همانطور که رهبر انقلاب فرموده‌اند یکی از وظایف جوانان مطالبه‌گری است و لازم است به دستاوردهای اولیه انقلاب اسلامی نگریسته شود و با مطالبه‌گری و انجام درست وظایف در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی، دستاوردهای اولیه تکمیل شود.

وی به ارتباط میان آینده انقلاب اسلامی با پاسداری از دستاوردهای آن اشاره کرد و گفت: با توجه به اقدامات، مطالبه‌گری و رهبری شایسته موجود، آینده این انقلاب روشن خواهد بود، همانطور که شعارهای اول انقلاب اسلامی از جمله استقلال، آزادی، عدالت اجتماعی و رفاه عمومی  با وجود برخی از نقص‌ها در حال بهبود و پیشرفت است.

به گفته وی، در صورتی که مردم به عنوان رکن اصلی حاکمیت دینی در میدان حاضر شوند و مشارکت لازم را داشته باشند، حکومت و دستاوردهای آن حفظ خواهد شد و در ادامه دستاوردهای جدیدی به همراه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، به دلیل شیوع ویروس کرونا، راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه امسال به صورت خودرویی و موتوری در ۱۰شهرستان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها