سخنگوی دارالافتاء عراق: ایران حامی ملت‌های مظلوم جهان است

بغداد – ایرنا – سخنگوی دار الافتاء اهل سنت و عضو دبیرخانه مجمع عراقی وحدت اسلامی گفت که انقلاب اسلامی ایران از زمان پیروزی تا به امروز همواره حامی و مدافع ملت های مظلوم جهان بوده است.

«شیخ عامر البیاتی» به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا تاکید کرد که انقلاب اسلامی ایران از زمان پیروزی تا به امروز همواره با تمام امکانات مادی و معنوی خود حامی و مدافع ملت های مظلوم بوده و بارزترین شکل این حمایت ها در قضیه فلسطین تجلی یافته است.
وی خاطر نشان ساخت که نباید فراموش کرد وقتی جمهوری اسلامی ایران زمام امور را به دست گرفت اولین اقدامی که کرد تبدیل سفارتخانه رژیم صهیونیستی در تهران به نام سفارتخانه فلسطین بوده است.
وی اضافه کرد که این تصمیم سیاسی جسورانه و شجاعانه ایران در همان برهه عشق و ارادت ایرانیان را به قبله اول مسلمانان یعنی قدس شریف نشان داد.
این روحانی برجسته اهل سنت دومین نمود بارز حمایت ایران از ملت های مظلوم را در قضیه جنگ با گروه تروریستی داعش در عراق دانست  و افزود که جمهوری اسلامی ایران اولین و بزرگترین حامی عراق در جنگ با گروه تروریستی داعش به شمار می رود و هرگز مردم عراق این موضع ایران را از یاد نمی برند.
به گفته وی، جمهوری اسلامی ایران در برهه یورش داعش از همه نیروهای مسلح عراقی از جمله الحشد الشعبی، ارتش عراق و پلیس پشتیبانی کرد.
سخنگوی دارالافتاء اهل سنت عراق ادامه داد که پیروزی انقلاب اسلامی ایران مصداق بارز آیه قرآنی، پیروزی حق بر باطل و احیا کردن ارزش های اسلامی و دینی است.
وی یکی از درس های مهم انقلاب اسلامی ایران را عدم سکوت در برابر ظالم دانست و افزود که ملت ایران با تکیه بر ارزش های دینی و عدم سکوت در برابر ظلم شاه، توانستند سرنوشت خود را با انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) رقم بزنند.
شیخ البیاتی ابراز امیدواری کرد که همه مسلمانان منطقه از پیام انقلاب اسلامی ایران در جهت بهبودی و برقراری عدالت و تبری جستن از ظلم و بیداد بهره ببرند.
وی از جمله برکات مهم انقلاب اسلامی ایران را در اختیار گرفتن استقلال تصمیم گیری توسط خود ملت ایران عنوان کرد و گفت: آنها که انقلاب کردند امروز استقلال تصمیم گیری را در اختیار دارند و حاضرند برای این انقلاب و آرمان های آن نیز جانفشانی کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

سرخط اخبار جهان