مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی به بیشترین رقم در ۲ ماه گذشته رسید

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان و بستری‌های کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته در استان گفت: در این مدت ۴۱۴ مورد ابتلای جدید به بیماری کووید ۱۹ در استان ثبت شد که بیشترین تعداد طی ۲ ماه گذشته بود.

دکتر جواد آقازاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان حدود ۹۰ نفر در مراکز درمانی آذربایجان غربی بستری شدند که در این خصوص نیز شاهد افزایش قابل توجه نسبت به روزها و هفته های گذشته هستیم.

وی با اشاره به افزایش تعداد بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به ۴۴۰ نفر اظهار کرد: از این تعداد ۲۵۳ نفر مشکوک و ۱۸۷ نفر نیز مبتلا هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین طبق آخرین آمار، ۱۴۰ نفر در بخش های مراقبت های ویژه بستری و ۲۶ نفر از آنان به ونتیلاتور متصل هستند.

آقازاده بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته همچنین یک نفر در آذربایجان غربی بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده و تعداد کل فوتی ها بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ به سه هزار و ۵۴۴ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، تاکنون حدود ۱۰۸ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند.

همچنین تاکنون نزدیک به ۱۰۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در دنیا و بیش از یک میلیون و ۴۸۹ هزار نفر در ایران به کرونا مبتلا شده اند.

سهم ایران از فوتی های ۲ میلیون و ۳۵۳ هزار نفری ناشی از کرونا در جهان، حدود ۲.۵ درصد است.

سهم آذربایجان غربی از مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا در ایران نیز به ترتیب ۷.۲ و ۶ درصد است.

یک هزارم مبتلایان در دنیا نیز مربوط به آذربایجان غربی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها