۲۲ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۷
کد خبرنگار: 915
کد خبر: 84225477
۰ نفر

برچسب‌ها

هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس برگزار شد

گنبدکاووس - ایرنا - روز نخست هفته دوازدهم مسابقات کورس اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با شرکت ۴۵ راس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور به مسافت هزار، هزار و ۲۰۰، هزار و ۴۵۰ و هزار و ۵۵۰ متر عصر امروز چهارشنبه بدون حضور تماشاگر در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

مطابق اطلاعیه هیات سوارکاری گنبدکاووس و به مناسبت گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی جام شهید سردار حاج قاسم سلیمانی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه این هفته برگزار می‌شود.

در دور اول روز نخست هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس، اسب‌های بیش از چهار سال نژاد ترکمن (maiden) به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با هم به رقابت پرداختند که اسب "آزاد مهر"، زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اول شد و اسب‌های "گل دلشاد" و "وزل شاه" به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم که به مسافت هزار متر ویژه اسب‌های سه ساله نژاد دوخون (maiden) برگزار شد، اسب "سردار سیاه" اول شد و اسب‌های "شلر" و "فور رانر" به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های سه ساله نژاد دوخون (برنده) و به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد که در پایان اسب "هج نورا" با پیشی گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های "ماه تیپ" و "آتلا تای" به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

در دور چهارم روز نخست هفته دوازدهم مسابقات سوارکاری گنبدکاووس که به مسافت هزار و ۴۵۰ متر و ویژه اسب‌های بیش از چهار سال نژاد تروبرد کلاس پنج برگزار شد، اسب "هج دیت" سریع‌تر از خط پایان گذشت و در جایگاه نخست قرار گرفت و اسب‌های "ماسانیا" و "آدرینا ۲" به ترتیب مقام‌ دوم و سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم این مسابقات اسب‌های سه ساله نژاد دوخون (maiden) به مسافت هزار و ۴۵۰ متر با هم به رقابت پرداختند که اسب "فرحناز" اول شد و اسب‌های "افسون" و "سیمبا" به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور ششم و پایانی روز نخست مسابقات هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس میان اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون کلاس ۶ به مسافت هزار و ۴۵۰ متر برگزار شد که اسب "سراب سو" زودتر از بقیه به خط پایان رسید و اول شد و اسب‌های "آدر" و "فریسا" به ترتیب دوم و سوم شدند.

برگزار کنندگان روز نخست هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس یک میلیارد و ۲۰۱ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های اول تا سوم پرداخت کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =